Alla finalresultat - Gothia Cup

Alla finalresultat

2019
B18Greengen FC, GHA
-
Kharis Sports Academy, GHA0-1
B17ETikiTaka Academy, NIG
-
Right to Dream, GHA3-4p
B16SKF Latvia, LAT
-
ED Moratalaz, ESP0-2
B15Stjarnan, ICE
-
IFK Haninge, SWE3-0
SEF Trophy (B15)BK Häcken, SWE
-
IF Brommapojkarna, SWE0-3
B14CD Inter Vista Alegre, ESP
-
IF Brommapojkarna, SWE0-3
B13IF Brommapojkarna 2, SWE
-
IF Brommapojkarna 1, SWE0-5
B12Ordin FC, BRA
-
FC Saint Cloud, FRA4-0
G18Göteborgs DFF, SWE
-
Vålerenga Fotball, NOR2-0
G17ENorCal PDP, USA-Minnesota Thunder Academy, USA0-4
G16Lerums IS, SWE
-
Viborg Q, DEN2-0
G15Boo FF, SWE
-
Team Odense Q, DEN0-4
G14KFV Segeberg, GER
-
Södra Sandby IF, SWE0-2
G13NCE, USA
-
SKF Canada, CAN7-0
G12KFV Segeberg, GER
-
FC Djursholm, SWE2-0
2018
B18Örgryte IS, SWE
-
Västra Frölunda, SWE1-0
B17EIFK Göteborg, SWE
-
Right to Dream, GHA0-2
B16Ryerson SC West, USA
-
PLAYR Academy, ENG3-2
B15Stjarnan 1, ICE
-
AP Top 54, POL1-2
SEF Trophy (B15)AIK FF, SWE
-
Helsingsborgs IF, SWE2-0
B14SKF Bulgaria, BUL
-
Lizzy Football Club, GHA0-4
B13Dallas Texans Soccer Club, USA
-
IF Brommapojkarna, SWE1-2
B12Mountain FC 1, USA
-
Lizzy Football Club, GHA0-3
G18FC Djursholm, SWE
-
Kungsbacka DFF, SWE2-3p
G17ENorCal PDP, USA-Tokyo Verdy, JAP1-3
G16Valur, ICE
-
Tiller 1, NOR1-4
G15Hammarby IF FF, SWE
-
Lerums IS, SWE6-5p
G14Nacka FC, SWE
-
San Francisco Aftershocks, USA5-1
G13Nacka FC, SWE
-
Hamburger Sport Verein HSV, GER1-0
G12KFV Segeberg 1, GER
-
AIK FF, SWE5-4
2017
B18Entente Sannois Saint Gratien, FRA
-
Örgryte IS, SWE3-1 p
B17ERight to Dream, GHA
-
TikiTaka Academy, NIG1-0
B16Cap Jeune 31, FRA
-
V. Frölunda IF, SWE1-0
B15AC Ajaccio, FRA
-
CO Vincennes, FRA1-0
B14Pequeninos do Jockey, BRA
-
Lizzy Football Club, GHA2-0
B13Antiguoko, ESP
-
Coerver Coaching, TUN1-0
B12Lizzy Football Club, GHA
-
SC Nienstedten, GER3-1
B11IF Brommapojkarna, SWE
-
Antony Sport Fotball, FRA11-3
G18Lyn Fotball, NOR
-
Eskilsminne IF, SWE6-5 p
G17ENorCal PDP, USA-IF Limhamn/Bunkeflo, SWE3-0
G16Borgeby FK, SWE
-
Gasteizko Neskak, ESP3-2
G15Team Odense Q, DEN
-
FC Djursholm, SWE1-0
G14AIK FF, SWE
-
Hammarby IF FF, SWE5-4 p
G13KFV Segeberg, GER
-
Marin FC, USA4-1 p
G12Boo IS, SWE
-
IF Brommapojkarna, SWE9-1
G11KFV Segeberg, GER
-
Saltsjöbadens IF, SWE5-0
2016
B18BK Häcken, SWE
-
JFV Hanse Lübeck, GER5-0
B17EIF Elfsborg, SWE
-
Helsingborgs IF, SWE1-0
B16Las Vegas Sports Academy, USA
-
ED Moratalaz, ESP2-1
B15ASIOP Apacinti, IDN
-
IF Elfsborg, SWE3-1
B14U.S.M Senlis, FRA
-
Jordan Knights FA, JOR5-4 p
B13CA Intercups, MEX
-
Topskor Indonesia, IDN1-0
B12Pumas Oro, Monterrey, MEX
-
Azzurri, ITA3-2 p
B11Lizzy Football Club, GHA
-
KFV Segeberg, GER5-3
G18LB07, SWE
-
IK Zenith, SWE5-0
G17EQBIK, SWE-Eskilstuna United DFF, SWE4-3 p
G16Holmalunds IF, SWE
-
Scandic United SA, USA3-0
G15ASD Femminile Inter Milano, ITA
-
SK Haugar, NOR1-0
G14AIK FF, SWE
-
The Calgary Foothills SC, CAN4-1
G13KFV Segeberg, GER
-
Huddinge IF, SWE4-3
G12Saltsjö-Boo IF, SWE
-
KFV Segeberg, GER4-2
2015
B18BK Häcken, SWE
-
Torslanda IK, SWE1-0
B17ERight to Dream, GHA
-
Kalmar FF, SWE2-1
B16Tokyo Verdy, JPN
-
IF FF Hammarby, SWE4-1
B15CD Inter Vista Alegre, SPA
-
ACBB Paris, FRA4-3 p
B14Dallas Texans, USA
-
Angered FC, SWE3-0
B13Malmö FF, SWE
-
IF Brommapojkarna, SWE3-1
B12Lizzy Football Club, GHA
-
Hammarby IF, SWE6-3
B11IF FF Hammarby, SWE
-
Efthymiades FA, CYP4-3
G18LSK Kvinner FK, NOR
-
Klepp IL, NOR6-5 p
G17EFC Rosengård, SWE-Eskilstuna United DFF, SWE5-0
G16LB07, SWE
-
BK Höllviken, SWE4-3 p
G15IFK Västerås FK, SWE
-
Tölö IF, SWE3-0
G14KFV Segeberg, GER
-
IF Brommapojkarna, SWE4-0
G13JyPK 02 United, FIN
-
AIK FF, SWE3-2 p
G12Hainan Qiongzhong, CHI
-
AIK FF, SWE4-3 p
2014
B18BK Häcken, SWE
-
Lärje Angered IF, SWE6-4 p
B17ERight to Dream, GHA
-
Mjällby AIF, SWE7-6 p
B16Onsala BK, SWE
-
HK, ISL6-5 p
B15J-L Juniors, JPN
-
TSV Havelse, GER7-5 p
B14IF Brommapojkarna, SWE
-
U.S.M Senlis, FRA6-1
B13Accademia I.C., ITA
-
Kopron Football Team, ITA2-0
B12IFK Stocksund, SWE
-
Florø SK, NOR6-3 p
B11TJK Legion Tallinn, EST
-
Råslätts SK, SWE4-2
G19Jitex BK, SWE
-
IK Grand Bodø, NOR2-0
G17EParis Saint-Germain, FRA CD San Gabriel, ESP7-6 p
G17Vaksala SK, SWE
-
Göteborgs DFF, SWE2-1
G15LB07, SWE
-
Eskilstuna United DFF, SWE3-2
G14AIK FF, SWE
-
KFV Segeberg, GER2-0
G13AIK FF, SWE
-
Greve Fodbold, DEN1-0
G12AIK FF, SWE
-
JSSL Arsenal Singapore, SIN8-1
2013
B18Kampala Junior Team, UGA
-
GAIS, SWE5-2 p
B17Everton FC, ENG
-
IF Brommapojkarna, SWE3-0
B16Kampala Junior Team, UGA
-
Consadola Sapporo, JPN3-2
B15Club América, MEX
-
J-L Juniors, JPN6-1
B14NK KRŠKO, SLO
-
ASIOP Apacint, IND4-3 p
B13IFK Stocksund, SWE
-
CEF 18 Tucuman, ARG1-0
B12KF Gjakova, KOS
-
Halmstads BK, SWE8-2
B11SKF Latvia SK Supernova, EST
-
Hammarby IF6-4
G19Vancouver Whitecaps, CAN
-
Hovås-Billdal IF, SWE2-0
G17Dakota Rev Rampage, USA
-
LB07, SWE2-0
G15Kvarnsvedens IK, SWE
-
Boo FF, SWE2-1
G14AIK FF, SWE
-
Benson Soccer, USA2-0
G13IF Brommapojkarna, SWE
-
Boo FF, SWE2-0
G12AIK FF, SWE
-
Boo FF, SWE6-0
2012
B18Fässbergs IF, SWE
-
Fullingsdalen FK, NOR1-0 p
B17Santos Laguna, MEX
-
Djurgårdens IF, SWE2-0
B16Paris F.C, FRA
-
Cruzeiro EC, BRA1-0 p
B15ACBB PAris, FRA
-
kampala Junior League, UGA1-0
B14Chivas Guadalajara, MEX
-
Fyllingsdalen FK, NOR4-1
B13CEF 18 Tucuman, ARG
-
Club Reunion, FRA2-0
B12IF Elfsborg, SWE
-
Efthymiades FA, CYP3-2
B11IF FF Hammarby, SWE
-
KFV Segeberg, GER4-2
G19AIK FF, SWE
-
Karlskrona FF, SWE2-0
G17Bele Barkarby FF, SWE
-
Gustafs GoIF, SWE2-1 p
G15IF Brommapojkarna, SWE
-
Gamla Upsala SK1-0 p
G14Bergdalens IK, SWE
-
Vasalunds DFF, SWE2-1 p
G13Södra Sandby IF, SWE
-
Boo FF, SWE2-0
G12AIK FF, SWE
-
CD San Gabriel, SPA2-1 p
2011
B18Karanba, BRA
-
AF Madrid Sur, ESP7-6
B17GAIS, SWE
-
IF Brommapojkarna, SWE3-0
B16Cruzeiro EC, BRA
-
ABK Football Club, ENG1-0
B15Club Toluca FC, MEX
-
Paris F.C, FRA6-4
B14Chivas Guadalajara, MEX
-
Lobatos Foot, POR4-0
B13Club Reunion, FRA
-
CEF 18 Tucuman, ARG3-0
B12ACBB Paris, FRA
-
TSV Weyhe-Lahausen, GER4-2
B11Helsingborgs IF, SWE
-
Anorthosis Famagusta FC, CYP5-1
G19Hovås-Billdal IF, SWE
-
Wisent Girls Soccer Team, SUI5-4
G17Höllvikens GIF, SWE
-
IK Grand Bodø, NOR2-0
G15Värtans IK, SWE
-
Cestria Girls FC, ENG1-0
G14KäPa United, FIN
-
IF Brommapojkarna, SWE2-0
G13Boo FF, SWE
-
IF Brommapojkarna, SWE3-1
G12Oulu Nice Soccer, FIN
-
AIK FF, SWE4-0
2010
B18Paris F.C, FRA
-
Vasas Sport Club, HUN1-0
B17IF Elfsborg, SWE
-
Djurgårdens IF1-0
B16Karanba, BRA
-
Fässbergs IF, SWE1-0
B15IF Elfsborg, SWE
-
Santos Laguna, MEX3-1
B14Chivas Guadalajara, MEX
-
Paris F.C, FRA2-0
B13U.S. Voluntas Brescia, ITA
-
Club Deportivo JBM, COL6-3
B12IF Brommapojkarna, SWE
-
Pequeninos do Jockey, BRA5-2
B11IF Brommapojkarna, SWE
-
FC København, DEN4-2
G19IK Grand Bodø, NOR
-
Kongsvinger IL, NOR10-9
G17AIK FF, SWE
-
Shanghai Caoyang, CHI4-3
G15Colorado Rush, USA
-
Boo FF, SWE3-2
G14Värtans IK, SWE
-
Hammarby IF DFF, SWE1-0
G13Vaksala SK, SWE
-
IF Brommapojkarna, SWE5-4
G12IF Brommapojkarna, SWE
-
Enskede IK, SWE3-0
2009
B18Eskilstuna City FK, SWE
-
Paris F.C, FRA2-1
B17Wolverhampton Wanderers FC, ENG
-
Cruzerio EC, BRA3-2
B16IF Elfsborg. SWE
-
Västerås SK Fotboll, SWE2-1
B15Örgryte IS, SWE
-
Flörö SK, NOR7-4
B14Chiparamba Great Eagles, ZAM
-
FC 35 FC, GEO4-0
B13Lärje/Angered IF
-
Real Malmö FC, SWE6-3
B12Kampala Kids League, UGA
-
IK Franke, SWE4-3
B11IF Brommapojkarna, SWE
-
AIK FF, SWE2-1
G19Tölö IF, SWE
-
Karlskrona FF, SWE2-1
G17Eskilstuna United DFF, SWE
-
Herforder SV, GER2-1
G15REal So Cal, USA
-
Hammarby IF DFF, SWE1-0
G14PK-35, FIN
-
Bele Barkarby IF, SWE5-4
G13Lindö FF Norrköping, SWE
-
Boo FF6-4
G12Bollstanäs SK, SWE
-
Enskede IK, SWE5-0
2008
B18IF Elfsborg, SWE
-
Liberty Proffessional, GHA1-0
B16Cruzeiro EZ, BRA
-
Karlslunds IF HFK6-0
B15IF FF Hammarby, SWE
-
Interclubes, BRA2-0
B14Dallas Texans, USA
-
Haberdahsers, ENG3-0
B13FC Arges, RUM
-
IF Brommapojkarna, SWE5-4
B12SC Borgfeldt Ev, GER
-
Hisingsbacka FC, SWE2-0
B11KFV Segeberg, GER
-
SC Hirös-Ép, HUN3-1
G19Colchester United, ENG
-
Medyk Konin, POL1-0
G17Caoyang FC, CHI
-
Hammarby IF, SWE1-0
G15Dallas Texans, USA
-
Bele Barkarby IF, Swe1-0
G14Åsa IF, SWE
-
Askims IK, SWE3-1
G13Bele Barkarby IF, SWE
-
NSA, USA1-0
G12Delray Hot Shorts, USA
-
AIK FF, SWE2-0
SP1IK Östria Lambohov 1, SWE-Rånäs 4H, SWE1-0
SP2Limhamn/Bunkeflo 1, SWE-Trollenäs/Maglasäte IF, SWE4-0
2007
B18NK Inter-Zapresic, CRO
-
IF Elfsborg1-0
B16Cruz Azul, MEX
-
Chivas Guadalajara, MEX0-1
B15IF FF Hammarby, SWE
-
Kampala Kids, UGA0-1
B14MTK Hungária FC, HUN
-
ACBB Paris, FRA1-0
B13Lärje/Angered IF, SWE
-
US Voluntas Brescia0-3
B12IF Brommapojkarna, SWE
-
IF Elfsborg, SWE4-3
B11Boo FF, SWE
-
SC Borgfeld eV, GER2-4
G19Gamla Upsala SK, SWE
-
Vittsjö, GIK0-4
G17Tölö IF, SWE
-
Bergens Best, USA1-0
G15Baton Rouge SA, USA
-
Slammers FC, USA0-4
G14Jitex BK, SWE
-
AIK FF, SWE0-2
G13NSA, USA
-
AYSA ODP, USA0-1
G12Bele Barkarby IF, SWE
-
Bollebygds IF, SWE3-0
SP1Rånäs 4H, SWE-Grunden BOIS vit, SWE6-5
SP2Hessischer FV, GER-Limhamns IF, SWE3-2
SP3Grunden BOIS Girls, SWE-Ronneby BK, SWE3-2
2006
B18BK Häcken, SWE
-
Orlando Pirates, RSA1-0
B16IFK Göteborg, SWE
-
AD Cantalao, PER6-5
B15ACBB Paris, FRA
-
Husie IF, SWE3-0
B14Kampala Kids League, UGA
-
Hammarby IF, SWE4-3
B13Liga Tucuman, ARG
-
US Voluntas Brescia, ITA7-6
B12Balfour Park FC, RSA
-
TS Wisla Krakow, POL1-0
B11FC Spartak Novosibirsk, RUS
-
IF Bommapojkarna, SWE1-0
G19Sum queens, NGR
-
IK Grand Bodö, SWE1-0
G17Marin FC, USA
-
HIBS Girls, SCO2-1
G15Real So Cal United, USA
-
Match Fit Academy, USA3-1
G14Malmö FF, SWE
-
Hammarby IF, SWE3-2
G13Boo FF, SWE
-
Rödeby AIF, SWE3-1
G12Vasalund/Essinge IF, SWE
-
CD San Gabriel, SPA4-2
SP1Rånäs 4H, SWE-IK Östria Lambohov, SWE6-1
SP2Hessischer FV, GER-Rånäs 4H, SWE4-0
SP3DHIF/SO, DEN-Grunden BOIS, SWE4-1
2005
B19Lusaka Youth SA, ZAM
-
ASC Pessac Alouette, FRA4-0
B18Edusport United, ZAM
-
Högaborgs BK, SWE4-2
B16Chivas de Corazon, MEX
-
Cruz Azul, MEX1-0
B15NK Spansko, CRO
-
BK Häcken, SWE6-4
B14Pequeninos do Jockey, BRA
-
ACBB Paris, FRA1-0
B13Kampala Kids League, UGA
-
Hammarby IF, SWE3-0
B12Boo FF, SWE
-
Sportivnaja Rossija, RUS1-0
B11IF Brommapojkarna 1, SWE
-
IF Brommapojkarna 2, SWE4-0
G19Gideonsbergs IF, SWE
-
SUM Queens FA, NIG2-0
G17Grün Weiss Neukölln, GER
-
Eskilsminne IF, SWE1-0
G15Slammers FC, USA
-
IF Brommapojkarna, SWE1-0
G14Noga Pride, USA
-
Helsinki JK, FIN2-1
G13Benson Soccer, USA
-
Malmö FF, SWE1-0
G12Älvsjö AIK, SWE
-
Sportivnaja Rossija, RUS6-0
SOGrunden BOIS
-
Rånäs 4H1-0
2004
B19V.Frölunda IF, SWE
-
AC Inter, ESP---
B18IFK Malmö, SWE
-
TSV Buchholz, GER3-1
B16Cruz Azul, MEX
-
EPSM, GRE6-5
B15IF Brommapojkarna, SWE
-
IK Sirius, SWE3-1
B14Chiparamba Gr. Eagles, ZAM
-
Assyriska FF, SWE3-0
B13DYOC, TAN
-
Whitley Bay Boys Club, ENG5-4
B12IF Brommapojkarna, SWE
-
Hannover 96, GER3-1
B11Assyriska FF, SWE
-
Szanda FS Szolnok, HUN2-0
G19Jitex DFF, SWE
-
Lass Connect LFT, ZAM7-6
G17De Anza Impact, USA
-
Hessischer FV, GER1-0
G15Malmö FF, SWE
-
Central Marin United, USA4-2
G14IF Brommapojkarna, SWE
-
San Diego SC Pegasus, USA2-0
G13Jitex DFF, SWE
-
Mill Valley Rockers, USA1-0
G12Vittsjö GIK, SWE
-
Malmö FF, SWE2-1
2003
B19V.Frölunda IF, SWE
-
Dar Hero FC, TAN2-1
B18BK Häcken, SWE
-
Lusaka Youth FC, ZAM2-1
B16IFK Göteborg, SWE
-
Bergsjö IF, SWE1-0
B15AF Asunción, PAR
-
FK Bosna, BOS10-0
B14IF Brommapojkarna, SWE
-
Kalingalinga Edusport, ZAM1-0
B13Chiparamba Great E, ZAM
-
Thamrong Thai, THA3-1
B12DYOC, TAN
-
Vojvodina, SER8-0
B11Kampala Kids League, UGA
-
IF Brommapojkarna, SWE7-3
G19Sils IF, SWE
-
Holmalunds IF, SWE5-3
G17Gideonsbergs IF, SWE
-
IFK Hässleholm, SWE3-1
G15Slammers FC, USA
-
Tillberga IK, SWE2-0
G14Enskede IK, SWE
-
Umeå Södra FF, SWE1-0
G13IF Brommapojkarna, SWE
-
Lindome GIF, SWE3-0
2002
B19FCQ Doha, QUA
-
V. Frölunda IF, SWE4-3
B18Örgryte IS, SWE
-
BK Häcken, SWE2-1
B16Lintop FC, GHA
-
Cruz Azul, MEX6-5
B15CD Benfica do Alverca, POR
-
Bergsjö IF, SWE5-3
B14Wydad AC, MOR
-
IF Brommapojkarna, SWE6-4
B13Kampala Kids League, UGA
-
FC København, DEN6-5
B12AD Cantolao, PER
-
KFV Segeberg7-6
B11IF Brommapojkarna, SWE
-
FK Veternik, YUG8-2
G19FC Gütersloh, GER
-
Grand Bodø IK, NOR5-4
G16FC Teutonia 1919 Weiden
-
Valby/V.Klagstorp2-1
G15FC Teutonia Weiden, GER
-
Florida Renegades, USA4-3
G14IF Brommapojkarna, SWE
-
Helsinging JK, FIN1-0
G13Benson Soccer, USA
-
Norbergs BK, SWE5-4
2001
B19V.Frölunda IF, SWE
-
IFK Kumla, SWE4-5
B18Essinge International, SWE
-
BK Häcken, SWE2-3
B16IF Brommapojkarna, SWE
-
AC Intercracks, SPA2-3
B15Steua Bucaresti, ROM
-
BK Häcken, SWE0-1
B14Pequeninos do Jockey, BRA
-
California Gold, USA3-0
B13Tahuichi, BOL
-
US Voluntas Brescia, ITA4-1
B12IF Brommapojkarna, SWE
-
Vake-WIT, GEO4-1
B11AD Cantolao, PER
-
IF Brommapojkarna, SWE1-2
G19NSA Spiders, USA
-
California Diplomats, USA1-0
G16South Coast Girls, USA
-
Triangelns IK, SWE2-0
G15FC Teutonia Weiden, GER
-
CD San Gabriel, SPA9-1
G14Umeå Södra FF, SWE
-
Hovslätts IK, SWE2-1
G13R.Tulis School, CAN
-
Esbo BK, FIN4-0
2000
B19FC Witikon, SWI
-
IFK Hässleholm, SWE0-4
B18V.Frölunda IF, SWE
-
Chiparamba Eagles, ZAM3-0
B16V.Frölunda IF, SWE
-
North American A.S., USA1-3
B15IF Brommapojkarna, SWE
-
Trudovie Rezervi, RUS7-8
B14Bordeaux Olympic, FRA
-
AE Chalandri, GRE8-1
B13Thamrong Thai FC, THA
-
Naxxar Lions FC, MLA4-0
B12Kecskeméti Lab. Club, HUN
-
St. Benedicts College, RSA4-6
B11AD Cantolao, PER
-
Wydad AC, MOR2-0
G19Valur, ICE
-
FC Diana, RUS0-3
G16Calgary Outriders, CAN
-
Stars ´n Stripes, USA6-5
G15Dallas Texans, USA
-
Triangelns IK, SWE6-5
G14Harbor USA, USA
-
FC Teutonia 1919 W, GER0-3
G13Smedby BoIK, SWE
-
Nova Select Gold, USA1-0
1999
B19NSSU, NAM
-
Hultsfreds FK, SWE0-2
B18Les Esperviers, TOG
-
Ljungby IF, SWE3-0
B16Tahuichi, BOL
-
Gladesville Hornsby, AUS3-0
B15Hutchison Vale, SCO
-
Junior Lone Star, LIB0-3
B14Jiangsu Sport, CHN
-
Hustchison Vale, SCO0-4
B13Lyon Indomptable, FRA
-
BK Häcken, SWE6-0
B12V. Frölunda IF, SWE
-
Hutchison Vale, SCO0-1
B11Hutchison Vale, SCO
-
Djurgårdens IF, SWE5-0
G19IFK Skoghall, SWE
-
FC Diana, RUS2-1
G16IFK Åkullsjön, SWE
-
BV Werther, GER0-5
G15Bollstanäs SK, SWE
-
Colo Storm Red, USA1-4
G14Slagsta IK, SWE
-
IFK Mölndal, SWE1-4
G13Benson Soccer, USA
-
Valby/V.Klagstorp, SWE2-5
1998
B19V. Frölunda IF, SWE
-
NSSU, NAM4-2
B18Aalborg Chang, DEN
-
USA Spartans, USA4-2
B16Falkirk Youth FC, SCO
-
U.S. VIC, SPA1-0
B15Hutchison Vale FC, SCO
-
BK Häcken, SWE1-0
B14Junior Lone Star, LIB
-
FC Köbenhavn, DEN3-2
B13FK Radnicki, YUG
-
Hutchison Vale, SCO3-1
B12FC Inter Orhoy, SWE
-
FC Mazeikai, LIT1-0
B11IF Brommapojkarna, SWE
-
Balfour Park FC, RSA7-0
G18Hammarby IF, SWE
-
Jitex BK / JG 93, SWE4-3
G16Colorado Rush, USA
-
FC Wildcats, USA3-2
G15Helsingin JK, FIN
-
AIK, SWE1-0
G14BV Werther, GER
-
Enskede IK, SWE5-0
G13IFK Mölndal, SWE
-
Sävar IK, SWE2-0
1997
AAsante Kotoko, GHA
-
Virtus San Marco, ITA4-0
BTahuichi, BOL
-
AFIS de Argentina, ARG2-0
CLechia Gdansk, POL
-
Lundby IF, SWE7-6
DBK Häcken, SWE
-
Ifaistos Athens, GRE7-0
EMonrovia FC, LIB
-
V. Frölunda IF, SWE7-1
FFC Keren, ERI
-
Dynamo Kiev, UKR5-4
GEstrellas Infantiles, GUA
-
FC Inter Orhoy, SWE3-1
HGånghesters IF, SWE
-
Kärra IF, SWE4-0
KUmeå Södra FF, SWE
-
Hänösands AK, SWE2-0
LClub Colorado, USA
-
Helsingin JK, FIN4-3
MAIK, SWE
-
Espoon Palloseura, FIN2-0
NBV Werther, GER
-
Orlyonok Metrog, RUS7-6
1996
AKölcey FG, HUN
-
IFK Luleå, SWE4-3
BTahuichi, BOL
-
Indiano, BRA2-1
CIF Brommapojkarna, SWE
-
East Bengal Vlub, IND5-4
DPequeninos do Joackey, BRA
-
Bordeaux Olympic, FRA5-4
EKS Lechia Gdansk, POL
-
Trelleborgs FF, SWE3-0
FEstrellas Infantiles, GUA
-
Marton Egri, HUN7-3
GSD Loyola, SPA
-
Wä IF, SWE3-2
HIFK Skoghall, SWE
-
Jitex BK/JG-93, SWE3-0
KLakewood Fury, USA
-
Umeå Södra FF, SWE1-0
LClaremont Stars, USA
-
Bethesda Devils, USA4-2
MHelsingin JK, FIN
-
Barkarby SK, SWE3-0
NBielefeld, GER
-
Kuang Hsin Girls, TAI2-1
1995
AGunnilse IS, SWE
-
Vadmyra IL, NOR4-3
BTahuichi, BOL
-
Kölcey FG, HUN1-0
CDallas Texans, USA
-
Békéscsaba Elöre FK, HUN1-0
DIF Brommapojkarna, SWE
-
Antiguoko, SPA4-0
EDynamo Kiev, UKR
-
Estrellas Infantiles, GUA3-0
FBK Häcken, SWE
-
K.S. Lechia Gdansk, POL2-1
GFC Maitemenay, ERI
-
FC Kuusysi, FIN4-0
HIreland Eighteens, IRE
-
Hsin Wu H. Girls, TAI5-3
KHeby AIF, SWE
-
Hsin Wu J. Girls, TAI4-2
LFoC Farsta, SWE
-
Tunafors SK, SWE2-0
MKärra IF, SWE
-
Husie IF, SWE4-2
NCheztanovo, RUS
-
Bollstanäs SK, SWE5-0
1994
ACF Monterrey, MEX
-
V. Frölunda IF, SWE2-0
BSanto Domingo FC, DOM
-
CA Rosario Central, ARG3-0
CKölcey FG, HUN
-
IF Brommapojkarna, SWE3-2
DCA Rosario Central, ARG
-
Esnkede IK, SWE3-0
ECA Rosario Central, ARG
-
IF Brommapojkarna, SWE2-1
FRosario de Santa Fe, ARG
-
CEF Tucman, ARG4-1
GRosario de Santa Fe, ARG
-
AD Cantolao, PER5-2
HHammarby IF, SWE
-
Vimmerby IF, SWE3-0
KChung Shan Vocational, TAI
-
IF Lödde, SWE2-0
LPeng See Junior, TAI
-
Helsingin JK, FIN3-0
MIFK Viksjö, SWE
-
Bälinge IF, SWE2-0
NAIK, SWE
-
Kärra IF, SWE6-1
1993
ACSSA Pitest, ROM
-
Cowdenbeath FC, SCO1-0
BTahuichi, BOL
-
Santo Domingo FC, DOM1-0
CMowoe Babes, NGR
-
Egged Haifa, ISR3-0
DCD San Gabriel, SPA
-
IF Brommapojkarna, SWE2-0
EHFZ Oluomoc, CZE
-
Bista FC, ENG4-3
FPequeninos do Jockey, BRA
-
IF Brommapojkarna, SWE3-2
GAD Cantolao, PER
-
Partille IF, SWE5-0
HLindome GIF, SWE
-
Mariehems SK, SWE3-1
KNiedersächsischer FV, GER
-
BK30 Västerås, SWE5-0
LFalköping KIK, SWE
-
P18 IK, SWE2-0
MPride of New England, USA
-
USA Patriots, USA2-1
NHelsingin JK, FIN
-
IFK Mölndal, SWE3-0
1992
ACSSA Pitest, ROM
-
Rivers United, NGR5-4
BUgbowo Bombers FC, NGR
-
IF Brommapojkarna, SWE1-0
CMowoe Babe FC, NGR
-
Hutchison Vale, SCO4-3
DThamrong Thai, THA
-
IF Brommapojkarna, SWE5-1
ETurun Palloseura, FIN
-
GS Soccer Boys, ITA1-0
FCandido de Souza, BRA
-
Larramendi IKT, SPA5-0
GAD Cantolao, PER
-
Kortedala IF, SWE5-1
HLotorps IF, SWE
-
GAIS, SWE5-1
KSK Sprint Jelöy, NOR
-
Bollstanäs SK, SWE1-0
LFeng See Juniors, TAI
-
BK30 Västerås, SWE3-0
MGamla Upsala SK, SWE
-
Enskede IK, SWE1-0
NChung Hsiao PS, TAI
-
Hammarby IF, SWE3-2
1991
AMKSB Jagelonia, POL
-
Strömmen IL, NOR1-0
BKinna IF, SWE
-
Örgryte IS, SWE5-4
CDunaferr SC, HUN
-
Chang Can Club, KOR2-1
DCD San Gabriel, SPA
-
GS Soccer Boys, ITA2-0
EUS Voluntas, ITA
-
Bordeaux Olympic, FRA1-0
FAlingsås IF, SWE
-
Bohemians Prag, CZE6-3
GIFK Viksjö, SWE
-
US Voluntas, ITA4-2
HHammarby IF, SWE
-
Umeå Södra FF, SWE2-1
KHJK Helsinki, FIN
-
IK Huge, SWE2-1
LChung Shan Girls, TAI
-
IK Waria, SWE3-1
MLundby IF, SWE
-
Älvsjö AIK, SWE3-1
NVIF Gute, SWE
-
Hisingstads IS, SWE1-0
1990
ALundby IF, SWE
-
Porin Pallo-Tovarit, FIN5-3
BTahuichi, BOL
-
Åsane IL, NOR4-0
CV. Frölunda IF, SWE
-
Orlyonok, RUS6-1
DBangla FC, BAN
-
Pequeninos do Jockey, BRA6-0
EUS Voluntas, ITA
-
Pleven, BUL4-0
FAD Cantolau, PER
-
Råsunda IS, SWE6-0
GMaccabi Haifa, ISR
-
Alingsås IF, SWE4-3
HBålsta IF, SWE
-
Vallens IF, SWE1-0
KÖvergrans IF, SWE
-
Kristianstads FF, SWE1-0
LIF Brommapojkarna, SWE
-
Norsborgs FF, SWE2-1
MKärra IF, SWE
-
Bollstanäs SK, SWE6-4
NGirls Prestwick SC, SCO
-
IK Frej, SWE2-1
1989
AHong Kong FC, HKG
-
Strömmen IL, NOR6-5
BHajduk Split, YUG
-
Tahuichi, BOL6-5
CBordeaux Olympic, FRA
-
IF Vindhemspojkarna, SWE3-0
DPequeninos do Jockey, BRA
-
V. Frölunda IF, SWE2-0
EEast of Scotland, SCO
-
US Voluntas, ITA2-1
FThamrong Thai, THA
-
AD Cantolao, PER5-1
GAskims IK, SWE
-
Hapoel Tel Aviv, ISR4-3
HBK30 Västerås, SWE
-
Lindome GIF, SWE2-0
KEun Ping Kou-Chung, TAI
-
TSV Westerholt, GER2-0
LLindome GIF, SWE
-
Bondsjöhöjdens IK, SWE4-3
MIF Brommapojkarna, SWE
-
Vittsjö GIK, SWE1-0
NNorsborgs FF, SWE
-
Tyresö FF, SWE1-0
1988
AStrömmen IL, NOR
-
Pogon Stettin, POL2-1
BTahuichi, BOL
-
Pequeninos do Jockey, BRA3-0
CBH Soccer Academy, ENG
-
Bordeaux Olympic, FRA1-0
DFC Budapest, HUN
-
IFK Göteborg, SWE2-1
EEast of Scotland, SCO
-
UD Infantil, VEN3-0
FIF Brommapojkarna, SWE
-
SC GD Rocca, ITA4-0
GUDI Guyana, VEN
-
Thamrong Thai, THA2-1
HSundsvalls DFF, SWE
-
Sandåkerns SK, SWE4-1
KVittsjö GIK, SWE
-
Bålsta IF, SWE3-0
LMing-Chi Girls, THA
-
Bethesda SC, USA6-5
MGodhem HT IF, SWE
-
Rönninge SK, SWE4-1
NHsiao Kang Girls
-
Heby AIF, SWE3-0
1987
AV Frölunda IF, SWE
-
GAIS, SWE4-1
BFC Barcelona, SPA
-
Bagdad FC, IRQ2-1
CIFK Göteborg, SWE
-
CS Meaux, FRA1-0
DGlasgow Rangers, SCO
-
Greve IF, DEN2-0
EAD Cantolao, PER
-
AVIF, VEN4-2
FAVIF, VEN
-
Italsider, ITA4-5
GScoula Calcio, ITA
-
AD Cantolao, PER7-2
HI-Ning Girls, TAI
-
Sport for Underst., USA5-4
KKärra IF, SWE
-
Vällingby AIK, SWE3-0
LNorsborgs FF, SWE
-
Eastside Vandals, USA1-0
MEdsbergs IF, SWE
-
Bollstanäs SK, SWE1-0
NBollstanäs SK, SWE
-
Rönninge SK, SWE2-1
1986
AV Frölunda IF, SWE
-
HamKam, NOR3-0
BBagdad FC, IRQ
-
VIS Pesaro, ITA4-2
CAl Rashid FC, IRQ
-
Wellington Juniors, ENG4-0
DCD Zuniga, PER
-
Strömmen IL, NOR3-0
EWellington Juniors, ENG
-
IFK Stockholm, SWE3-0
FUS Voluntas, ITA
-
V Frölunda IF, SWE1-0
GAD Cantolao, PER
-
Vorvärts Leeste, GER2-1
HNiedersächsischer FC, GER
-
Hammarby IF, SWE2-1
KWä IF, SWE
-
BK Fanna, SWE2-0
LBollstanäs SK, SWE
-
Vällingby AIK, SWE1-0
MVittsjö IF, SWE
-
Varbergs GIF, SWE1-0
NRönninge SK, SWE
-
Lysekils FF, SWE3-0
1985
ALundby IF, SWE
-
HamKam, NOR3-0
BTahuichi, BOL
-
Kuopion PalloSeura, FIN4-2
CWellington Jun, ENG
-
Sutton Wanderers, ENG4-0
DRenfrew Wawerly, SCO
-
Royston Roseberry, SCO3-0
EInter, ITA
-
IFK Åbo, FIN3-0
FOTP, FIN
-
H.E.B.C, GER1-0
GManila FC, PHI
-
Kungsbacka BI, SWE2-1
HGAIS, SWE
-
California YS, USA2-1
KFrämmestads IK, SWE
-
Chang Jung Girls, TAI2-0
LFeng See, TAI
-
GAIS, SWE1-0
MKortedala IF, SWE
-
Skå IF, SWE1-0
NVallens IF, SWE
-
IFK Emtunga, SWE3-0
1984
AGAIS, SWE
-
LZ Raika Wels, AUT4-3
BTahuichi, BOL
-
SV Blankenese, GER3-0
CPequeninos do Jockey, BRA
-
Kuopion Pallo Seura, FIN3-0
DYuan Chung, TAI
-
Pequeninos do Jockey, BRA1-0
ESan Gabriel, SPA
-
Lerums IS, SWE2-0
FPequeninos do Jockey, BRA
-
Greve IF, DEN4-0
GIFK Fjärås, SWE
-
Kungsbacka BI3-0
HFrämmestads IK, SWE
-
GAIS, SWE3-0
KKälvesta IoF, SWE
-
IK Grand Bodö, NOR4-3
LI-Ning Girls, TAI
-
Chinooks, CAN1-0
MMing She, TAI
-
Lindome GIF, SWE2-1
NHsiu Teh Girls, TAI
-
Lindome GIF, SWE3-0
1983
AGAIS, SWE
-
Strömmen IL, NOR2-1
BAyr United, SCO
-
Kuopion PS, FIN5-0
CRenfrew Wawerly, SCO
-
Ayr United, SCO7-1
DUS Voluntas, ITA
-
Kuopion PS, FIN1-0
ECD San Gabriel, SPA
-
Kungsbacka BI, SWE1-0
FGreve IF, DEN
-
Hovås IF, SWE3-0
GTSV Friesen Hänigsen, GER
-
Mölnlycke IF, SWE3-1
HFrämmestads IK, SWE
-
GAIS, SWE3-1
KIF Flöya, NOR
-
Tyresö FF, SWE2-1
LSunnersta IF, SWE
-
IK Grand Bodö, NOR2-0
MI-Ning Girls, TAI
-
GAIS, SWE3-1
NHsiu-Teh Girls, TAI
-
Lindome GIF, SWE1-0
1982
AAgidigbi FC, NGR
-
Göteborgs FF, SWE1-0
BPequeninos de Jockey, BRA
-
Odense BK, DEN2-0
CVFB Waltrop, GER
-
Samco Stars, NGR2-1
DKungsbacka BI, SWE
-
Shuang-Lien Boys, TAI4-2
ELerums IS, SWE
-
Lindome GIF, SWE2-1
FVellinge IF, SWE
-
Kungsbacka BI, SWE1-0
GJetsmark IF, SWE
-
Mölnlycke IF, SWE2-0
HGAIS, SWE
-
Chang Juang Girls, SWE2-1
KFrämmestads IK, SWE
-
Tornado BK, SWE3-0
LFeng See Girls, TAI
-
Pei Tou, TAI1-0
MIK Franke, SWE
-
Lindome GIF, SWE4-2
NHsiu Teh Girls, TAI
-
Lindome GIF, SWE6-0
1981
AGAIS, SWE
-
Ysfon Stars, NGR2-0
BAyr United, SCO
-
LZ Raika Welz, AUT2-0
CSamco Stars, NGR
-
CD San Gabriel, SPA2-1
DGolden Grantham, NGR
-
Hutchison Vale, SCO3-0
EIF Brommapojkarna, SWE
-
US Voluntas, ITA2-1
FIF Brommapojkarna, SWE
-
Odense BK, DEN2-0
GRosenhöj BK, DEN
-
IF Brommapojkarna, SWE2-0
HI-Ning Girls, TAI
-
Palo Alto Panthers, USA1-0
KKronängs IF, SWE
-
Burträsk, SWE2-1
LÄlta IF, SWE
-
Vienna Raiders, USA5-3
1980
AYsfon Stars, NGR
-
Ayr United, SCO1-0
BAyr United, SCO
-
Göteborgs FF, SWE1-0
CHutchison Vale, SCO
-
FSV Frankfurt, GER4-0
DTV Jahn Wilhelmsb., GER
-
Cosmopolitan, USA4-3
EIF Brommapojkarna, SWE
-
Hörning IF, DEN2-0
FFrämmestads IF, SWE-Sounderettes, USA2-0
GGAIS, SWE-Kronängs IF3-0
QIK Franke, SWE-IFK Fjärås, SWE1-0
1979
AAB, DEN
-
Hilleröd GI, DEN3-1
BHammarby IF, SWE
-
Ayr United, SCO2-0
CBagdad FC, IRQ
-
Hutchison Vale, SCO1-0
DVfl Kamen, GER
-
Hutchison Vale, SCO1-0
ECD San Gabriel, SPA
-
Lindome GIF, SWE2-1
FGrasshoppers, USA-Främmestads IF, SWE2-0
GGAIS, SWE-Borås GIF, SWE2-1
QNorsborgs FF, SWE-Silkeborg KFUM, DEN1-0
1978
ABrynäs IF, SWE
-
Skovbacken, DEN5-0
BWhitehill Accies, SCO
-
CD San Gabriel, SPA2-1
CHannover Land, GER
-
TuS Ottesen, GER2-1
DHutchison Vale, SCO
-
Pumitas, MEX2-0
EBK Klitten, DEN
-
Altona-93, GER4-0
FHackås IF, SWE
-
Främmestads IF, SWE2-0
QGAIS, SWE
-
Aalborg Chang, DEN2-1
1977
AAyr United, SCO
-
Gällivare SK, SWE1-0
BPenn Minors, ENG
-
Brynäs IF, SWE1-0
CLunds BK, SWE
-
Hillsborough Boys, NIR4-3
DIFK Kristinehamn, SWE
-
FK Kvik, NOR2-0
EHackås IF, SWE
-
Sprint Jelöy SK, NOR4-2
1976
AUppsala IF, SWE
-
Hilleröd GoIF, DEN1-0
BTurun Palloseura, FIN
-
Bærum SK, NOR2-1
CHoly Cross, ENG
-
Porin Ässät1-0
DHammarby IF, SWE
-
IFK Kristinehamn, SWE5-1
ESprint Jeløy SK, NOR
-
Viborg FF, DEN3-0
1975
AÖrgryte IS, SWE
-
AZS Crobry Stettin, POL3-0
BLandskrona BoIS, SWE
-
IFK Luleå, SWE4-3
CGAIS, SWE
-
Hammarby IF, SWE1-0
DHammarby IF, SWE
-
HJK Helsinki, FIN3-0
EAskeröds IF, SWE
-
GAIS, SWE2-0

Subscribe to our newsletter!

Gothia Cup
The worlds largest and most international youth football tournament.
Contact us

Main Partner

SKF

Official Partners

Coca Cola
McDonalds
Umbro
Liseberg
Turkish Airlines
Kronfågel
Liseberg
Volkswagen
NeH

Copyright © 2018 Gothia Cup

Gothenburg, Sweden
ad_mcd