JULY 15-21, 2018, GOTHENBURG, SWEDEN

Results of all finals

2017

B18Entente Sannois Saint Gratien, FRA
-
Örgryte IS, SWE3-1 p
B17ERight to Dream, GHA
-
TikiTaka Academy, NIG1-0
B16Cap Jeune 31, FRA
-
V. Frölunda IF, SWE1-0
B15AC Ajaccio, FRA
-
CO Vincennes, FRA1-0
B14Pequeninos do Jockey, BRA
-
Lizzy Football Club, GHA2-0
B13Antiguoko, ESP
-
Coerver Coaching, TUN1-0
B12Lizzy Football Club, GHA
-
SC Nienstedten, GER3-1
B11IF Brommapojkarna, SWE
-
Antony Sport Fotball, FRA11-3
G18Lyn Fotball, NOR
-
Eskilsminne IF, SWE6-5 p
G17ENorCal PDP, USA-IF Limhamn/Bunkeflo, SWE3-0
G16Borgeby FK, SWE
-
Gasteizko Neskak, ESP3-2
G15Team Odense Q, DEN
-
FC Djursholm, SWE1-0
G14AIK FF, SWE
-
Hammarby IF FF, SWE5-4 p
G13KFV Segeberg, GER
-
Marin FC, USA4-1 p
G12Boo IS, SWE
-
IF Brommapojkarna, SWE9-1
G11KFV Segeberg, GER
-
Saltsjöbadens IF, SWE5-0

2016

B18BK Häcken, SWE
-
JFV Hanse Lübeck, GER5-0
B17EIF Elfsborg, SWE
-
Helsingborgs IF, SWE1-0
B16Las Vegas Sports Academy, USA
-
ED Moratalaz, ESP2-1
B15ASIOP Apacinti, IDN
-
IF Elfsborg, SWE3-1
B14U.S.M Senlis, FRA
-
Jordan Knights FA, JOR5-4 p
B13CA Intercups, MEX
-
Topskor Indonesia, IDN1-0
B12Pumas Oro, Monterrey, MEX
-
Azzurri, ITA3-2 p
B11Lizzy Football Club, GHA
-
KFV Segeberg, GER5-3
G18LB07, SWE
-
IK Zenith, SWE5-0
G17EQBIK, SWE-Eskilstuna United DFF, SWE4-3 p
G16Holmalunds IF, SWE
-
Scandic United SA, USA3-0
G15ASD Femminile Inter Milano, ITA
-
SK Haugar, NOR1-0
G14AIK FF, SWE
-
The Calgary Foothills SC, CAN4-1
G13KFV Segeberg, GER
-
Huddinge IF, SWE4-3
G12Saltsjö-Boo IF, SWE
-
KFV Segeberg, GER4-2

2015

B18BK Häcken, SWE
-
Torslanda IK, SWE1-0
B17ERight to Dream, GHA
-
Kalmar FF, SWE2-1
B16Tokyo Verdy, JPN
-
IF FF Hammarby, SWE4-1
B15CD Inter Vista Alegre, SPA
-
ACBB Paris, FRA4-3 p
B14Dallas Texans, USA
-
Angered FC, SWE3-0
B13Malmö FF, SWE
-
IF Brommapojkarna, SWE3-1
B12Lizzy Football Club, GHA
-
Hammarby IF, SWE6-3
B11IF FF Hammarby, SWE
-
Efthymiades FA, CYP4-3
G18LSK Kvinner FK, NOR
-
Klepp IL, NOR6-5 p
G17EFC Rosengård, SWE-Eskilstuna United DFF, SWE5-0
G16LB07, SWE
-
BK Höllviken, SWE4-3 p
G15IFK Västerås FK, SWE
-
Tölö IF, SWE3-0
G14KFV Segeberg, GER
-
IF Brommapojkarna, SWE4-0
G13JyPK 02 United, FIN
-
AIK FF, SWE3-2 p
G12Hainan Qiongzhong, CHI
-
AIK FF, SWE4-3 p

2014

B18BK Häcken, SWE
-
Lärje Angered IF, SWE6-4 p
B17ERight to Dream, GHA
-
Mjällby AIF, SWE7-6 p
B16Onsala BK, SWE
-
HK, ISL6-5 p
B15J-L Juniors, JPN
-
TSV Havelse, GER7-5 p
B14IF Brommapojkarna, SWE
-
U.S.M Senlis, FRA6-1
B13Accademia I.C., ITA
-
Kopron Football Team, ITA2-0
B12IFK Stocksund, SWE
-
Florø SK, NOR6-3 p
B11TJK Legion Tallinn, EST
-
Råslätts SK, SWE4-2
G19Jitex BK, SWE
-
IK Grand Bodø, NOR2-0
G17EParis Saint-Germain, FRA CD San Gabriel, ESP7-6 p
G17Vaksala SK, SWE
-
Göteborgs DFF, SWE2-1
G15LB07, SWE
-
Eskilstuna United DFF, SWE3-2
G14AIK FF, SWE
-
KFV Segeberg, GER2-0
G13AIK FF, SWE
-
Greve Fodbold, DEN1-0
G12AIK FF, SWE
-
JSSL Arsenal Singapore, SIN8-1

2013

B18Kampala Junior Team, UGA
-
GAIS, SWE5-2 p
B17Everton FC, ENG
-
IF Brommapojkarna, SWE3-0
B16Kampala Junior Team, UGA
-
Consadola Sapporo, JPN3-2
B15Club América, MEX
-
J-L Juniors, JPN6-1
B14NK KRŠKO, SLO
-
ASIOP Apacint, IND4-3 p
B13IFK Stocksund, SWE
-
CEF 18 Tucuman, ARG1-0
B12KF Gjakova, KOS
-
Halmstads BK, SWE8-2
B11SKF Latvia SK Supernova, EST
-
Hammarby IF6-4
G19Vancouver Whitecaps, CAN
-
Hovås-Billdal IF, SWE2-0
G17Dakota Rev Rampage, USA
-
LB07, SWE2-0
G15Kvarnsvedens IK, SWE
-
Boo FF, SWE2-1
G14AIK FF, SWE
-
Benson Soccer, USA2-0
G13IF Brommapojkarna, SWE
-
Boo FF, SWE2-0
G12AIK FF, SWE
-
Boo FF, SWE6-0

2012

B18Fässbergs IF, SWE
-
Fullingsdalen FK, NOR1-0 p
B17Santos Laguna, MEX
-
Djurgårdens IF, SWE2-0
B16Paris F.C, FRA
-
Cruzeiro EC, BRA1-0 p
B15ACBB PAris, FRA
-
kampala Junior League, UGA1-0
B14Chivas Guadalajara, MEX
-
Fyllingsdalen FK, NOR4-1
B13CEF 18 Tucuman, ARG
-
Club Reunion, FRA2-0
B12IF Elfsborg, SWE
-
Efthymiades FA, CYP3-2
B11IF FF Hammarby, SWE
-
KFV Segeberg, GER4-2
G19AIK FF, SWE
-
Karlskrona FF, SWE2-0
G17Bele Barkarby FF, SWE
-
Gustafs GoIF, SWE2-1 p
G15IF Brommapojkarna, SWE
-
Gamla Upsala SK1-0 p
G14Bergdalens IK, SWE
-
Vasalunds DFF, SWE2-1 p
G13Södra Sandby IF, SWE
-
Boo FF, SWE2-0
G12AIK FF, SWE
-
CD San Gabriel, SPA2-1 p

2011

B18Karanba, BRA
-
AF Madrid Sur, ESP7-6
B17GAIS, SWE
-
IF Brommapojkarna, SWE3-0
B16Cruzeiro EC, BRA
-
ABK Football Club, ENG1-0
B15Club Toluca FC, MEX
-
Paris F.C, FRA6-4
B14Chivas Guadalajara, MEX
-
Lobatos Foot, POR4-0
B13Club Reunion, FRA
-
CEF 18 Tucuman, ARG3-0
B12ACBB Paris, FRA
-
TSV Weyhe-Lahausen, GER4-2
B11Helsingborgs IF, SWE
-
Anorthosis Famagusta FC, CYP5-1
G19Hovås-Billdal IF, SWE
-
Wisent Girls Soccer Team, SUI5-4
G17Höllvikens GIF, SWE
-
IK Grand Bodø, NOR2-0
G15Värtans IK, SWE
-
Cestria Girls FC, ENG1-0
G14KäPa United, FIN
-
IF Brommapojkarna, SWE2-0
G13Boo FF, SWE
-
IF Brommapojkarna, SWE3-1
G12Oulu Nice Soccer, FIN
-
AIK FF, SWE4-0

2010

B18Paris F.C, FRA
-
Vasas Sport Club, HUN1-0
B17IF Elfsborg, SWE
-
Djurgårdens IF1-0
B16Karanba, BRA
-
Fässbergs IF, SWE1-0
B15IF Elfsborg, SWE
-
Santos Laguna, MEX3-1
B14Chivas Guadalajara, MEX
-
Paris F.C, FRA2-0
B13U.S. Voluntas Brescia, ITA
-
Club Deportivo JBM, COL6-3
B12IF Brommapojkarna, SWE
-
Pequeninos do Jockey, BRA5-2
B11IF Brommapojkarna, SWE
-
FC København, DEN4-2
G19IK Grand Bodø, NOR
-
Kongsvinger IL, NOR10-9
G17AIK FF, SWE
-
Shanghai Caoyang, CHI4-3
G15Colorado Rush, USA
-
Boo FF, SWE3-2
G14Värtans IK, SWE
-
Hammarby IF DFF, SWE1-0
G13Vaksala SK, SWE
-
IF Brommapojkarna, SWE5-4
G12IF Brommapojkarna, SWE
-
Enskede IK, SWE3-0

2009

B18Eskilstuna City FK, SWE
-
Paris F.C, FRA2-1
B17Wolverhampton Wanderers FC, ENG
-
Cruzerio EC, BRA3-2
B16IF Elfsborg. SWE
-
Västerås SK Fotboll, SWE2-1
B15Örgryte IS, SWE
-
Flörö SK, NOR7-4
B14Chiparamba Great Eagles, ZAM
-
FC 35 FC, GEO4-0
B13Lärje/Angered IF
-
Real Malmö FC, SWE6-3
B12Kampala Kids League, UGA
-
IK Franke, SWE4-3
B11IF Brommapojkarna, SWE
-
AIK FF, SWE2-1
G19Tölö IF, SWE
-
Karlskrona FF, SWE2-1
G17Eskilstuna United DFF, SWE
-
Herforder SV, GER2-1
G15REal So Cal, USA
-
Hammarby IF DFF, SWE1-0
G14PK-35, FIN
-
Bele Barkarby IF, SWE5-4
G13Lindö FF Norrköping, SWE
-
Boo FF6-4
G12Bollstanäs SK, SWE
-
Enskede IK, SWE5-0

2008

B18IF Elfsborg, SWE
-
Liberty Proffessional, GHA1-0
B16Cruzeiro EZ, BRA
-
Karlslunds IF HFK6-0
B15IF FF Hammarby, SWE
-
Interclubes, BRA2-0
B14Dallas Texans, USA
-
Haberdahsers, ENG3-0
B13FC Arges, RUM
-
IF Brommapojkarna, SWE5-4
B12SC Borgfeldt Ev, GER
-
Hisingsbacka FC, SWE2-0
B11KFV Segeberg, GER
-
SC Hirös-Ép, HUN3-1
G19Colchester United, ENG
-
Medyk Konin, POL1-0
G17Caoyang FC, CHI
-
Hammarby IF, SWE1-0
G15Dallas Texans, USA
-
Bele Barkarby IF, Swe1-0
G14Åsa IF, SWE
-
Askims IK, SWE3-1
G13Bele Barkarby IF, SWE
-
NSA, USA1-0
G12Delray Hot Shorts, USA
-
AIK FF, SWE2-0
SP1IK Östria Lambohov 1, SWE-Rånäs 4H, SWE1-0
SP2Limhamn/Bunkeflo 1, SWE-Trollenäs/Maglasäte IF, SWE4-0

2007

B18NK Inter-Zapresic, CRO
-
IF Elfsborg1-0
B16Cruz Azul, MEX
-
Chivas Guadalajara, MEX0-1
B15IF FF Hammarby, SWE
-
Kampala Kids, UGA0-1
B14MTK Hungária FC, HUN
-
ACBB Paris, FRA1-0
B13Lärje/Angered IF, SWE
-
US Voluntas Brescia0-3
B12IF Brommapojkarna, SWE
-
IF Elfsborg, SWE4-3
B11Boo FF, SWE
-
SC Borgfeld eV, GER2-4
G19Gamla Upsala SK, SWE
-
Vittsjö, GIK0-4
G17Tölö IF, SWE
-
Bergens Best, USA1-0
G15Baton Rouge SA, USA
-
Slammers FC, USA0-4
G14Jitex BK, SWE
-
AIK FF, SWE0-2
G13NSA, USA
-
AYSA ODP, USA0-1
G12Bele Barkarby IF, SWE
-
Bollebygds IF, SWE3-0
SP1Rånäs 4H, SWE-Grunden BOIS vit, SWE6-5
SP2Hessischer FV, GER-Limhamns IF, SWE3-2
SP3Grunden BOIS Girls, SWE-Ronneby BK, SWE3-2

2006

B18BK Häcken, SWE
-
Orlando Pirates, RSA1-0
B16IFK Göteborg, SWE
-
AD Cantalao, PER6-5
B15ACBB Paris, FRA
-
Husie IF, SWE3-0
B14Kampala Kids League, UGA
-
Hammarby IF, SWE4-3
B13Liga Tucuman, ARG
-
US Voluntas Brescia, ITA7-6
B12Balfour Park FC, RSA
-
TS Wisla Krakow, POL1-0
B11FC Spartak Novosibirsk, RUS
-
IF Bommapojkarna, SWE1-0
G19Sum queens, NGR
-
IK Grand Bodö, SWE1-0
G17Marin FC, USA
-
HIBS Girls, SCO2-1
G15Real So Cal United, USA
-
Match Fit Academy, USA3-1
G14Malmö FF, SWE
-
Hammarby IF, SWE3-2
G13Boo FF, SWE
-
Rödeby AIF, SWE3-1
G12Vasalund/Essinge IF, SWE
-
CD San Gabriel, SPA4-2
SP1Rånäs 4H, SWE-IK Östria Lambohov, SWE6-1
SP2Hessischer FV, GER-Rånäs 4H, SWE4-0
SP3DHIF/SO, DEN-Grunden BOIS, SWE4-1

2005

B19Lusaka Youth SA, ZAM
-
ASC Pessac Alouette, FRA4-0
B18Edusport United, ZAM
-
Högaborgs BK, SWE4-2
B16Chivas de Corazon, MEX
-
Cruz Azul, MEX1-0
B15NK Spansko, CRO
-
BK Häcken, SWE6-4
B14Pequeninos do Jockey, BRA
-
ACBB Paris, FRA1-0
B13Kampala Kids League, UGA
-
Hammarby IF, SWE3-0
B12Boo FF, SWE
-
Sportivnaja Rossija, RUS1-0
B11IF Brommapojkarna 1, SWE
-
IF Brommapojkarna 2, SWE4-0
G19Gideonsbergs IF, SWE
-
SUM Queens FA, NIG2-0
G17Grün Weiss Neukölln, GER
-
Eskilsminne IF, SWE1-0
G15Slammers FC, USA
-
IF Brommapojkarna, SWE1-0
G14Noga Pride, USA
-
Helsinki JK, FIN2-1
G13Benson Soccer, USA
-
Malmö FF, SWE1-0
G12Älvsjö AIK, SWE
-
Sportivnaja Rossija, RUS6-0
SOGrunden BOIS
-
Rånäs 4H1-0

2004

B19V.Frölunda IF, SWE
-
AC Inter, ESP---
B18IFK Malmö, SWE
-
TSV Buchholz, GER3-1
B16Cruz Azul, MEX
-
EPSM, GRE6-5
B15IF Brommapojkarna, SWE
-
IK Sirius, SWE3-1
B14Chiparamba Gr. Eagles, ZAM
-
Assyriska FF, SWE3-0
B13DYOC, TAN
-
Whitley Bay Boys Club, ENG5-4
B12IF Brommapojkarna, SWE
-
Hannover 96, GER3-1
B11Assyriska FF, SWE
-
Szanda FS Szolnok, HUN2-0
G19Jitex DFF, SWE
-
Lass Connect LFT, ZAM7-6
G17De Anza Impact, USA
-
Hessischer FV, GER1-0
G15Malmö FF, SWE
-
Central Marin United, USA4-2
G14IF Brommapojkarna, SWE
-
San Diego SC Pegasus, USA2-0
G13Jitex DFF, SWE
-
Mill Valley Rockers, USA1-0
G12Vittsjö GIK, SWE
-
Malmö FF, SWE2-1

2003

B19V.Frölunda IF, SWE
-
Dar Hero FC, TAN2-1
B18BK Häcken, SWE
-
Lusaka Youth FC, ZAM2-1
B16IFK Göteborg, SWE
-
Bergsjö IF, SWE1-0
B15AF Asunción, PAR
-
FK Bosna, BOS10-0
B14IF Brommapojkarna, SWE
-
Kalingalinga Edusport, ZAM1-0
B13Chiparamba Great E, ZAM
-
Thamrong Thai, THA3-1
B12DYOC, TAN
-
Vojvodina, SER8-0
B11Kampala Kids League, UGA
-
IF Brommapojkarna, SWE7-3
G19Sils IF, SWE
-
Holmalunds IF, SWE5-3
G17Gideonsbergs IF, SWE
-
IFK Hässleholm, SWE3-1
G15Slammers FC, USA
-
Tillberga IK, SWE2-0
G14Enskede IK, SWE
-
Umeå Södra FF, SWE1-0
G13IF Brommapojkarna, SWE
-
Lindome GIF, SWE3-0

2002

B19FCQ Doha, QUA
-
V. Frölunda IF, SWE4-3
B18Örgryte IS, SWE
-
BK Häcken, SWE2-1
B16Lintop FC, GHA
-
Cruz Azul, MEX6-5
B15CD Benfica do Alverca, POR
-
Bergsjö IF, SWE5-3
B14Wydad AC, MOR
-
IF Brommapojkarna, SWE6-4
B13Kampala Kids League, UGA
-
FC København, DEN6-5
B12AD Cantolao, PER
-
KFV Segeberg7-6
B11IF Brommapojkarna, SWE
-
FK Veternik, YUG8-2
G19FC Gütersloh, GER
-
Grand Bodø IK, NOR5-4
G16FC Teutonia 1919 Weiden
-
Valby/V.Klagstorp2-1
G15FC Teutonia Weiden, GER
-
Florida Renegades, USA4-3
G14IF Brommapojkarna, SWE
-
Helsinging JK, FIN1-0
G13Benson Soccer, USA
-
Norbergs BK, SWE5-4

2001

B19V.Frölunda IF, SWE
-
IFK Kumla, SWE4-5
B18Essinge International, SWE
-
BK Häcken, SWE2-3
B16IF Brommapojkarna, SWE
-
AC Intercracks, SPA2-3
B15Steua Bucaresti, ROM
-
BK Häcken, SWE0-1
B14Pequeninos do Jockey, BRA
-
California Gold, USA3-0
B13Tahuichi, BOL
-
US Voluntas Brescia, ITA4-1
B12IF Brommapojkarna, SWE
-
Vake-WIT, GEO4-1
B11AD Cantolao, PER
-
IF Brommapojkarna, SWE1-2
G19NSA Spiders, USA
-
California Diplomats, USA1-0
G16South Coast Girls, USA
-
Triangelns IK, SWE2-0
G15FC Teutonia Weiden, GER
-
CD San Gabriel, SPA9-1
G14Umeå Södra FF, SWE
-
Hovslätts IK, SWE2-1
G13R.Tulis School, CAN
-
Esbo BK, FIN4-0

2000

B19FC Witikon, SWI
-
IFK Hässleholm, SWE0-4
B18V.Frölunda IF, SWE
-
Chiparamba Eagles, ZAM3-0
B16V.Frölunda IF, SWE
-
North American A.S., USA1-3
B15IF Brommapojkarna, SWE
-
Trudovie Rezervi, RUS7-8
B14Bordeaux Olympic, FRA
-
AE Chalandri, GRE8-1
B13Thamrong Thai FC, THA
-
Naxxar Lions FC, MLA4-0
B12Kecskeméti Lab. Club, HUN
-
St. Benedicts College, RSA4-6
B11AD Cantolao, PER
-
Wydad AC, MOR2-0
G19Valur, ICE
-
FC Diana, RUS0-3
G16Calgary Outriders, CAN
-
Stars ´n Stripes, USA6-5
G15Dallas Texans, USA
-
Triangelns IK, SWE6-5
G14Harbor USA, USA
-
FC Teutonia 1919 W, GER0-3
G13Smedby BoIK, SWE
-
Nova Select Gold, USA1-0

1999

B19NSSU, NAM
-
Hultsfreds FK, SWE0-2
B18Les Esperviers, TOG
-
Ljungby IF, SWE3-0
B16Tahuichi, BOL
-
Gladesville Hornsby, AUS3-0
B15Hutchison Vale, SCO
-
Junior Lone Star, LIB0-3
B14Jiangsu Sport, CHN
-
Hustchison Vale, SCO0-4
B13Lyon Indomptable, FRA
-
BK Häcken, SWE6-0
B12V. Frölunda IF, SWE
-
Hutchison Vale, SCO0-1
B11Hutchison Vale, SCO
-
Djurgårdens IF, SWE5-0
G19IFK Skoghall, SWE
-
FC Diana, RUS2-1
G16IFK Åkullsjön, SWE
-
BV Werther, GER0-5
G15Bollstanäs SK, SWE
-
Colo Storm Red, USA1-4
G14Slagsta IK, SWE
-
IFK Mölndal, SWE1-4
G13Benson Soccer, USA
-
Valby/V.Klagstorp, SWE2-5

1998

B19V. Frölunda IF, SWE
-
NSSU, NAM4-2
B18Aalborg Chang, DEN
-
USA Spartans, USA4-2
B16Falkirk Youth FC, SCO
-
U.S. VIC, SPA1-0
B15Hutchison Vale FC, SCO
-
BK Häcken, SWE1-0
B14Junior Lone Star, LIB
-
FC Köbenhavn, DEN3-2
B13FK Radnicki, YUG
-
Hutchison Vale, SCO3-1
B12FC Inter Orhoy, SWE
-
FC Mazeikai, LIT1-0
B11IF Brommapojkarna, SWE
-
Balfour Park FC, RSA7-0
G18Hammarby IF, SWE
-
Jitex BK / JG 93, SWE4-3
G16Colorado Rush, USA
-
FC Wildcats, USA3-2
G15Helsingin JK, FIN
-
AIK, SWE1-0
G14BV Werther, GER
-
Enskede IK, SWE5-0
G13IFK Mölndal, SWE
-
Sävar IK, SWE2-0

1997

AAsante Kotoko, GHA
-
Virtus San Marco, ITA4-0
BTahuichi, BOL
-
AFIS de Argentina, ARG2-0
CLechia Gdansk, POL
-
Lundby IF, SWE7-6
DBK Häcken, SWE
-
Ifaistos Athens, GRE7-0
EMonrovia FC, LIB
-
V. Frölunda IF, SWE7-1
FFC Keren, ERI
-
Dynamo Kiev, UKR5-4
GEstrellas Infantiles, GUA
-
FC Inter Orhoy, SWE3-1
HGånghesters IF, SWE
-
Kärra IF, SWE4-0
KUmeå Södra FF, SWE
-
Hänösands AK, SWE2-0
LClub Colorado, USA
-
Helsingin JK, FIN4-3
MAIK, SWE
-
Espoon Palloseura, FIN2-0
NBV Werther, GER
-
Orlyonok Metrog, RUS7-6

1996

AKölcey FG, HUN
-
IFK Luleå, SWE4-3
BTahuichi, BOL
-
Indiano, BRA2-1
CIF Brommapojkarna, SWE
-
East Bengal Vlub, IND5-4
DPequeninos do Joackey, BRA
-
Bordeaux Olympic, FRA5-4
EKS Lechia Gdansk, POL
-
Trelleborgs FF, SWE3-0
FEstrellas Infantiles, GUA
-
Marton Egri, HUN7-3
GSD Loyola, SPA
-
Wä IF, SWE3-2
HIFK Skoghall, SWE
-
Jitex BK/JG-93, SWE3-0
KLakewood Fury, USA
-
Umeå Södra FF, SWE1-0
LClaremont Stars, USA
-
Bethesda Devils, USA4-2
MHelsingin JK, FIN
-
Barkarby SK, SWE3-0
NBielefeld, GER
-
Kuang Hsin Girls, TAI2-1

1995

AGunnilse IS, SWE
-
Vadmyra IL, NOR4-3
BTahuichi, BOL
-
Kölcey FG, HUN1-0
CDallas Texans, USA
-
Békéscsaba Elöre FK, HUN1-0
DIF Brommapojkarna, SWE
-
Antiguoko, SPA4-0
EDynamo Kiev, UKR
-
Estrellas Infantiles, GUA3-0
FBK Häcken, SWE
-
K.S. Lechia Gdansk, POL2-1
GFC Maitemenay, ERI
-
FC Kuusysi, FIN4-0
HIreland Eighteens, IRE
-
Hsin Wu H. Girls, TAI5-3
KHeby AIF, SWE
-
Hsin Wu J. Girls, TAI4-2
LFoC Farsta, SWE
-
Tunafors SK, SWE2-0
MKärra IF, SWE
-
Husie IF, SWE4-2
NCheztanovo, RUS
-
Bollstanäs SK, SWE5-0

1994

ACF Monterrey, MEX
-
V. Frölunda IF, SWE2-0
BSanto Domingo FC, DOM
-
CA Rosario Central, ARG3-0
CKölcey FG, HUN
-
IF Brommapojkarna, SWE3-2
DCA Rosario Central, ARG
-
Esnkede IK, SWE3-0
ECA Rosario Central, ARG
-
IF Brommapojkarna, SWE2-1
FRosario de Santa Fe, ARG
-
CEF Tucman, ARG4-1
GRosario de Santa Fe, ARG
-
AD Cantolao, PER5-2
HHammarby IF, SWE
-
Vimmerby IF, SWE3-0
KChung Shan Vocational, TAI
-
IF Lödde, SWE2-0
LPeng See Junior, TAI
-
Helsingin JK, FIN3-0
MIFK Viksjö, SWE
-
Bälinge IF, SWE2-0
NAIK, SWE
-
Kärra IF, SWE6-1

1993

ACSSA Pitest, ROM
-
Cowdenbeath FC, SCO1-0
BTahuichi, BOL
-
Santo Domingo FC, DOM1-0
CMowoe Babes, NGR
-
Egged Haifa, ISR3-0
DCD San Gabriel, SPA
-
IF Brommapojkarna, SWE2-0
EHFZ Oluomoc, CZE
-
Bista FC, ENG4-3
FPequeninos do Jockey, BRA
-
IF Brommapojkarna, SWE3-2
GAD Cantolao, PER
-
Partille IF, SWE5-0
HLindome GIF, SWE
-
Mariehems SK, SWE3-1
KNiedersächsischer FV, GER
-
BK30 Västerås, SWE5-0
LFalköping KIK, SWE
-
P18 IK, SWE2-0
MPride of New England, USA
-
USA Patriots, USA2-1
NHelsingin JK, FIN
-
IFK Mölndal, SWE3-0

1992

ACSSA Pitest, ROM
-
Rivers United, NGR5-4
BUgbowo Bombers FC, NGR
-
IF Brommapojkarna, SWE1-0
CMowoe Babe FC, NGR
-
Hutchison Vale, SCO4-3
DThamrong Thai, THA
-
IF Brommapojkarna, SWE5-1
ETurun Palloseura, FIN
-
GS Soccer Boys, ITA1-0
FCandido de Souza, BRA
-
Larramendi IKT, SPA5-0
GAD Cantolao, PER
-
Kortedala IF, SWE5-1
HLotorps IF, SWE
-
GAIS, SWE5-1
KSK Sprint Jelöy, NOR
-
Bollstanäs SK, SWE1-0
LFeng See Juniors, TAI
-
BK30 Västerås, SWE3-0
MGamla Upsala SK, SWE
-
Enskede IK, SWE1-0
NChung Hsiao PS, TAI
-
Hammarby IF, SWE3-2

1991

AMKSB Jagelonia, POL
-
Strömmen IL, NOR1-0
BKinna IF, SWE
-
Örgryte IS, SWE5-4
CDunaferr SC, HUN
-
Chang Can Club, KOR2-1
DCD San Gabriel, SPA
-
GS Soccer Boys, ITA2-0
EUS Voluntas, ITA
-
Bordeaux Olympic, FRA1-0
FAlingsås IF, SWE
-
Bohemians Prag, CZE6-3
GIFK Viksjö, SWE
-
US Voluntas, ITA4-2
HHammarby IF, SWE
-
Umeå Södra FF, SWE2-1
KHJK Helsinki, FIN
-
IK Huge, SWE2-1
LChung Shan Girls, TAI
-
IK Waria, SWE3-1
MLundby IF, SWE
-
Älvsjö AIK, SWE3-1
NVIF Gute, SWE
-
Hisingstads IS, SWE1-0

1990

ALundby IF, SWE
-
Porin Pallo-Tovarit, FIN5-3
BTahuichi, BOL
-
Åsane IL, NOR4-0
CV. Frölunda IF, SWE
-
Orlyonok, RUS6-1
DBangla FC, BAN
-
Pequeninos do Jockey, BRA6-0
EUS Voluntas, ITA
-
Pleven, BUL4-0
FAD Cantolau, PER
-
Råsunda IS, SWE6-0
GMaccabi Haifa, ISR
-
Alingsås IF, SWE4-3
HBålsta IF, SWE
-
Vallens IF, SWE1-0
KÖvergrans IF, SWE
-
Kristianstads FF, SWE1-0
LIF Brommapojkarna, SWE
-
Norsborgs FF, SWE2-1
MKärra IF, SWE
-
Bollstanäs SK, SWE6-4
NGirls Prestwick SC, SCO
-
IK Frej, SWE2-1

1989

AHong Kong FC, HKG
-
Strömmen IL, NOR6-5
BHajduk Split, YUG
-
Tahuichi, BOL6-5
CBordeaux Olympic, FRA
-
IF Vindhemspojkarna, SWE3-0
DPequeninos do Jockey, BRA
-
V. Frölunda IF, SWE2-0
EEast of Scotland, SCO
-
US Voluntas, ITA2-1
FThamrong Thai, THA
-
AD Cantolao, PER5-1
GAskims IK, SWE
-
Hapoel Tel Aviv, ISR4-3
HBK30 Västerås, SWE
-
Lindome GIF, SWE2-0
KEun Ping Kou-Chung, TAI
-
TSV Westerholt, GER2-0
LLindome GIF, SWE
-
Bondsjöhöjdens IK, SWE4-3
MIF Brommapojkarna, SWE
-
Vittsjö GIK, SWE1-0
NNorsborgs FF, SWE
-
Tyresö FF, SWE1-0

1988

AStrömmen IL, NOR
-
Pogon Stettin, POL2-1
BTahuichi, BOL
-
Pequeninos do Jockey, BRA3-0
CBH Soccer Academy, ENG
-
Bordeaux Olympic, FRA1-0
DFC Budapest, HUN
-
IFK Göteborg, SWE2-1
EEast of Scotland, SCO
-
UD Infantil, VEN3-0
FIF Brommapojkarna, SWE
-
SC GD Rocca, ITA4-0
GUDI Guyana, VEN
-
Thamrong Thai, THA2-1
HSundsvalls DFF, SWE
-
Sandåkerns SK, SWE4-1
KVittsjö GIK, SWE
-
Bålsta IF, SWE3-0
LMing-Chi Girls, THA
-
Bethesda SC, USA6-5
MGodhem HT IF, SWE
-
Rönninge SK, SWE4-1
NHsiao Kang Girls
-
Heby AIF, SWE3-0

1987

AV Frölunda IF, SWE
-
GAIS, SWE4-1
BFC Barcelona, SPA
-
Bagdad FC, IRQ2-1
CIFK Göteborg, SWE
-
CS Meaux, FRA1-0
DGlasgow Rangers, SCO
-
Greve IF, DEN2-0
EAD Cantolao, PER
-
AVIF, VEN4-2
FAVIF, VEN
-
Italsider, ITA4-5
GScoula Calcio, ITA
-
AD Cantolao, PER7-2
HI-Ning Girls, TAI
-
Sport for Underst., USA5-4
KKärra IF, SWE
-
Vällingby AIK, SWE3-0
LNorsborgs FF, SWE
-
Eastside Vandals, USA1-0
MEdsbergs IF, SWE
-
Bollstanäs SK, SWE1-0
NBollstanäs SK, SWE
-
Rönninge SK, SWE2-1

1986

AV Frölunda IF, SWE
-
HamKam, NOR3-0
BBagdad FC, IRQ
-
VIS Pesaro, ITA4-2
CAl Rashid FC, IRQ
-
Wellington Juniors, ENG4-0
DCD Zuniga, PER
-
Strömmen IL, NOR3-0
EWellington Juniors, ENG
-
IFK Stockholm, SWE3-0
FUS Voluntas, ITA
-
V Frölunda IF, SWE1-0
GAD Cantolao, PER
-
Vorvärts Leeste, GER2-1
HNiedersächsischer FC, GER
-
Hammarby IF, SWE2-1
KWä IF, SWE
-
BK Fanna, SWE2-0
LBollstanäs SK, SWE
-
Vällingby AIK, SWE1-0
MVittsjö IF, SWE
-
Varbergs GIF, SWE1-0
NRönninge SK, SWE
-
Lysekils FF, SWE3-0

1985

ALundby IF, SWE
-
HamKam, NOR3-0
BTahuichi, BOL
-
Kuopion PalloSeura, FIN4-2
CWellington Jun, ENG
-
Sutton Wanderers, ENG4-0
DRenfrew Wawerly, SCO
-
Royston Roseberry, SCO3-0
EInter, ITA
-
IFK Åbo, FIN3-0
FOTP, FIN
-
H.E.B.C, GER1-0
GManila FC, PHI
-
Kungsbacka BI, SWE2-1
HGAIS, SWE
-
California YS, USA2-1
KFrämmestads IK, SWE
-
Chang Jung Girls, TAI2-0
LFeng See, TAI
-
GAIS, SWE1-0
MKortedala IF, SWE
-
Skå IF, SWE1-0
NVallens IF, SWE
-
IFK Emtunga, SWE3-0

1984

AGAIS, SWE
-
LZ Raika Wels, AUT4-3
BTahuichi, BOL
-
SV Blankenese, GER3-0
CPequeninos do Jockey, BRA
-
Kuopion Pallo Seura, FIN3-0
DYuan Chung, TAI
-
Pequeninos do Jockey, BRA1-0
ESan Gabriel, SPA
-
Lerums IS, SWE2-0
FPequeninos do Jockey, BRA
-
Greve IF, DEN4-0
GIFK Fjärås, SWE
-
Kungsbacka BI3-0
HFrämmestads IK, SWE
-
GAIS, SWE3-0
KKälvesta IoF, SWE
-
IK Grand Bodö, NOR4-3
LI-Ning Girls, TAI
-
Chinooks, CAN1-0
MMing She, TAI
-
Lindome GIF, SWE2-1
NHsiu Teh Girls, TAI
-
Lindome GIF, SWE3-0

1983

AGAIS, SWE
-
Strömmen IL, NOR2-1
BAyr United, SCO
-
Kuopion PS, FIN5-0
CRenfrew Wawerly, SCO
-
Ayr United, SCO7-1
DUS Voluntas, ITA
-
Kuopion PS, FIN1-0
ECD San Gabriel, SPA
-
Kungsbacka BI, SWE1-0
FGreve IF, DEN
-
Hovås IF, SWE3-0
GTSV Friesen Hänigsen, GER
-
Mölnlycke IF, SWE3-1
HFrämmestads IK, SWE
-
GAIS, SWE3-1
KIF Flöya, NOR
-
Tyresö FF, SWE2-1
LSunnersta IF, SWE
-
IK Grand Bodö, NOR2-0
MI-Ning Girls, TAI
-
GAIS, SWE3-1
NHsiu-Teh Girls, TAI
-
Lindome GIF, SWE1-0

1982

AAgidigbi FC, NGR
-
Göteborgs FF, SWE1-0
BPequeninos de Jockey, BRA
-
Odense BK, DEN2-0
CVFB Waltrop, GER
-
Samco Stars, NGR2-1
DKungsbacka BI, SWE
-
Shuang-Lien Boys, TAI4-2
ELerums IS, SWE
-
Lindome GIF, SWE2-1
FVellinge IF, SWE
-
Kungsbacka BI, SWE1-0
GJetsmark IF, SWE
-
Mölnlycke IF, SWE2-0
HGAIS, SWE
-
Chang Juang Girls, SWE2-1
KFrämmestads IK, SWE
-
Tornado BK, SWE3-0
LFeng See Girls, TAI
-
Pei Tou, TAI1-0
MIK Franke, SWE
-
Lindome GIF, SWE4-2
NHsiu Teh Girls, TAI
-
Lindome GIF, SWE6-0

1981

AGAIS, SWE
-
Ysfon Stars, NGR2-0
BAyr United, SCO
-
LZ Raika Welz, AUT2-0
CSamco Stars, NGR
-
CD San Gabriel, SPA2-1
DGolden Grantham, NGR
-
Hutchison Vale, SCO3-0
EIF Brommapojkarna, SWE
-
US Voluntas, ITA2-1
FIF Brommapojkarna, SWE
-
Odense BK, DEN2-0
GRosenhöj BK, DEN
-
IF Brommapojkarna, SWE2-0
HI-Ning Girls, TAI
-
Palo Alto Panthers, USA1-0
KKronängs IF, SWE
-
Burträsk, SWE2-1
LÄlta IF, SWE
-
Vienna Raiders, USA5-3

1980

AYsfon Stars, NGR
-
Ayr United, SCO1-0
BAyr United, SCO
-
Göteborgs FF, SWE1-0
CHutchison Vale, SCO
-
FSV Frankfurt, GER4-0
DTV Jahn Wilhelmsb., GER
-
Cosmopolitan, USA4-3
EIF Brommapojkarna, SWE
-
Hörning IF, DEN2-0
FFrämmestads IF, SWE-Sounderettes, USA2-0
GGAIS, SWE-Kronängs IF3-0
QIK Franke, SWE-IFK Fjärås, SWE1-0

1979

AAB, DEN
-
Hilleröd GI, DEN3-1
BHammarby IF, SWE
-
Ayr United, SCO2-0
CBagdad FC, IRQ
-
Hutchison Vale, SCO1-0
DVfl Kamen, GER
-
Hutchison Vale, SCO1-0
ECD San Gabriel, SPA
-
Lindome GIF, SWE2-1
FGrasshoppers, USA-Främmestads IF, SWE2-0
GGAIS, SWE-Borås GIF, SWE2-1
QNorsborgs FF, SWE-Silkeborg KFUM, DEN1-0

1978

ABrynäs IF, SWE
-
Skovbacken, DEN5-0
BWhitehill Accies, SCO
-
CD San Gabriel, SPA2-1
CHannover Land, GER
-
TuS Ottesen, GER2-1
DHutchison Vale, SCO
-
Pumitas, MEX2-0
EBK Klitten, DEN
-
Altona-93, GER4-0
FHackås IF, SWE
-
Främmestads IF, SWE2-0
QGAIS, SWE
-
Aalborg Chang, DEN2-1

1977

AAyr United, SCO
-
Gällivare SK, SWE1-0
BPenn Minors, ENG
-
Brynäs IF, SWE1-0
CLunds BK, SWE
-
Hillsborough Boys, NIR4-3
DIFK Kristinehamn, SWE
-
FK Kvik, NOR2-0
EHackås IF, SWE
-
Sprint Jelöy SK, NOR4-2

1976

AUppsala IF, SWE
-
Hilleröd GoIF, DEN1-0
BTurun Palloseura, FIN
-
Bærum SK, NOR2-1
CHoly Cross, ENG
-
Porin Ässät1-0
DHammarby IF, SWE
-
IFK Kristinehamn, SWE5-1
ESprint Jeløy SK, NOR
-
Viborg FF, DEN3-0

1975

AÖrgryte IS, SWE
-
AZS Crobry Stettin, POL3-0
BLandskrona BoIS, SWE
-
IFK Luleå, SWE4-3
CGAIS, SWE
-
Hammarby IF, SWE1-0
DHammarby IF, SWE
-
HJK Helsinki, FIN3-0
EAskeröds IF, SWE
-
GAIS, SWE2-0
The worlds largest and most international youth football tournament.
Contact us

Main Partner

Official Partners

Copyright © 2017 Gothia Cup
Gothenburg, Sweden