JULY 16-22, 2017, GOTHENBURG, SWEDEN

Finals

During the years more than 300 final games has been played. We have seen some of the worlds best youth soccer teams. We have seen some of the next generation world star players being born. We have seen some tears but even more of joy above all imaginations. Here are the results of all finals played on Gothia Cup.

2016

B18BK Häcken, SWE
JFV Hanse Lübeck, GER5-0
B17EIF Elfsborg, SWE
Helsingborgs IF, SWE1-0
B16Las Vegas Sports Academy, USA
ED Moratalaz, ESP2-1
B15ASIOP Apacinti, IDN
IF Elfsborg, SWE3-1
B14U.S.M Senlis, FRA
Jordan Knights FA, JOR5-4 p
B13CA Intercups, MEX
Topskor Indonesia, IDN1-0
B12Pumas Oro, Monterrey, MEX
Azzurri, ITA3-2 p
B11Lizzy Football Club, GHA
KFV Segeberg, GER5-3
G18LB07, SWE
IK Zenith5-0
G17EQBIK, SWEEskilstuna United DFF, SWE4-3 p
G16Holmalunds IF, SWE
Scandic United SA3-0
G15ASD Femminile Inter Milano, ITA
SK Haugar, NOR1-0
G14AIK FF, SWE
The Calgary Foothills SC, CAN4-1
G13KFV Segerberg, GER
Huddinge IF, SWE4-3
G12Saltsjö-Boo IF, SWE
KFV Segeberg4-2

2015

B18BK Häcken, SWE
Torslanda IK, SWE1-0
B17ERight to Dream, GHA
Kalmar FF, SWE2-1
B16Tokyo Verdy, JPN
IF FF Hammarby, SWE4-1
B15CD Inter Vista Alegre, SPA
ACBB Paris, FRA4-3 p
B14Dallas Texans, USA
Angered FC, SWE3-0
B13Malmö FF, SWE
IF Brommapojkarna, SWE3-1
B12Lizzy Football Club, GHA
Hammarby IF, SWE6-3
B11IF FF Hammarby, SWE
Efthymiades FA, CYP4-3
G18LSK Kvinner FK, NOR
Klepp IL, NOR6-5 p
G17EFC Rosengård, SWEEskilstuna United DFF, SWE5-0
G16LB07, SWE
BK Höllviken, SWE4-3 p
G15IFK Västerås FK, SWE
Tölö IF, SWE3-0
G14KFV Segeberg, GER
IF Brommapojkarna, SWE4-0
G13JyPK 02 United, FIN
AIK FF, SWE3-2 p
G12Hainan Qiongzhong, CHI
AIK FF, SWE4-3 p

2014

B18BK Häcken, SWE
Lärje Angered IF, SWE6-4 p
B17ERight to Dream, GHA
Mjällby AIF, SWE7-6 p
B16Onsala BK, SWE
HK, ISL6-5 p
B15J-L Juniors, JPN
TSV Havelse, GER7-5 p
B14IF Brommapojkarna, SWE
U.S.M Senlis, FRA6-1
B13Accademia I.C., ITA
Kopron Football Team, ITA2-0
B12IFK Stocksund, SWE
Florø SK, NOR6-3 p
B11TJK Legion Tallinn, LAT
Råslätts SK, SWE4-2
G19Jitex BK, SWE
IK Grand Bodø, NOR2-0
G17EParis Saint-Germain, FRACD San Gabriel, ESP7-6 p
G17Vaksala SK, SWE
Göteborgs DFF, SWE2-1
G15LB07, SWE
Eskilstuna United DFF, SWE3-2
G14AIK FF, SWE
KFV Segeberg, GER2-0
G13AIK FF, SWE
Greve Fodbold, DEN1-0
G12AIK FF, SWE
JSSL Arsenal Singapore, SIN8-1

2013

B18Kampala Junior Team, UGA
GAIS, SWE5-2 p
B17Everton FC, ENG
IF Brommapojkarna, SWE3-0
B16Kampala Junior Team, UGA
Consadola Sapporo, JPN3-2
B15Club América, MEX
J-L Juniors, JPN6-1
B14NK KRŠKO, SLO
ASIOP Apacint, IND4-3 p
B13IFK Stocksund, SWE
CEF 18 Tucuman, ARG1-0
B12KF Gjakova, KOS
Halmstads BK, SWE8-2
B11SKF Latvia SK Supernova, EST
Hammarby IF6-4
G19Vancouver Whitecaps, CAN
Hovås-Billdal IF, SWE2-0
G17Dakota Rev Rampage, USA
LB07, SWE2-0
G15Kvarnsvedens IK, SWE
Boo FF, SWE2-1
G14AIK FF, SWE
Benson Soccer, USA2-0
G13IF Brommapojkarna, SWE
Boo FF, SWE2-0
G12AIK FF, SWE
Boo FF, SWE6-0

2012

B18Fässbergs IF, SWE
Fullingsdalen FK, NOR1-0 p
B17Santos Laguna, MEX
Djurgårdens IF, SWE2-0
B16Paris F.C, FRA
Cruzeiro EC, BRA1-0 p
B15ACBB PAris, FRA
kampala Junior League, UGA1-0
B14Chivas Guadalajara, MEX
Fyllingsdalen FK, NOR4-1
B13CEF 18 Tucuman, ARG
Club Reunion, FRA2-0
B12IF Elfsborg, SWE
Efthymiades FA, CYP3-2
B11IF FF Hammarby, SWE
KFV Segeberg, GER4-2
G19AIK FF, SWE
Karlskrona FF, SWE2-0
G17Bele Barkarby FF, SWE
Gustafs GoIF, SWE2-1 p
G15IF Brommapojkarna, SWE
Gamla Upsala SK1-0 p
G14Bergdalens IK, SWE
Vasalunds DFF, SWE2-1 p
G13Södra Sandby IF, SWE
Boo FF, SWE2-0
G12AIK FF, SWE
CD San Gabriel, SPA2-1 p

2011

B18Karanba, BRA
AF Madrid Sur, ESP7-6
B17GAIS, SWE
IF Brommapojkarna, SWE3-0
B16Cruzeiro EC, BRA
ABK Football Club, ENG1-0
B15Club Toluca FC, MEX
Paris F.C, FRA6-4
B14Chivas Guadalajara, MEX
Lobatos Foot, POR4-0
B13Club Reunion, FRA
CEF 18 Tucuman, ARG3-0
B12ACBB Paris, FRA
TSV Weyhe-Lahausen, GER4-2
B11Helsingborgs IF, SWE
Anorthosis Famagusta FC, CYP5-1
G19Hovås-Billdal IF, SWE
Wisent Girls Soccer Team, SUI5-4
G17Höllvikens GIF, SWE
IK Grand Bodø, NOR2-0
G15Värtans IK, SWE
Cestria Girls FC, ENG1-0
G14KäPa United, FIN
IF Brommapojkarna, SWE2-0
G13Boo FF, SWE
IF Brommapojkarna, SWE3-1
G12Oulu Nice Soccer, FIN
AIK FF, SWE4-0

2010

B18Paris F.C, FRA
Vasas Sport Club, HUN1-0
B17IF Elfsborg, SWE
Djurgårdens IF1-0
B16Karanba, BRA
Fässbergs IF, SWE1-0
B15IF Elfsborg, SWE
Santos Laguna, MEX3-1
B14Chivas Guadalajara, MEX
Paris F.C, FRA2-0
B13U.S. Voluntas Brescia, ITA
Club Deportivo JBM, COL6-3
B12IF Brommapojkarna, SWE
Pequeninos do Jockey, BRA5-2
B11IF Brommapojkarna, SWE
FC København, DEN4-2
G19IK Grand Bodø, NOR
Kongsvinger IL, NOR10-9
G17AIK FF, SWE
Shanghai Caoyang, CHI4-3
G15Colorado Rush, USA
Boo FF, SWE3-2
G14Värtans IK, SWE
Hammarby IF DFF, SWE1-0
G13Vaksala SK, SWE
IF Brommapojkarna, SWE5-4
G12IF Brommapojkarna, SWE
Enskede IK, SWE3-0

2009

B18Eskilstuna City FK, SWE
Paris F.C, FRA2-1
B17Wolverhampton Wanderers FC, ENG
Cruzerio EC, BRA3-2
B16IF Elfsborg. SWE
Västerås SK Fotboll, SWE2-1
B15Örgryte IS, SWE
Flörö SK, NOR7-4
B14Chiparamba Great Eagles, ZAM
FC 35 FC, GEO4-0
B13Lärje/Angered IF
Real Malmö FC, SWE6-3
B12Kampala Kids League, UGA
IK Franke, SWE4-3
B11IF Brommapojkarna, SWE
AIK FF, SWE2-1
G19Tölö IF, SWE
Karlskrona FF, SWE2-1
G17Eskilstuna United DFF, SWE
Herforder SV, GER2-1
G15REal So Cal, USA
Hammarby IF DFF, SWE1-0
G14PK-35, FIN
Bele Barkarby IF, SWE5-4
G13Lindö FF Norrköping, SWE
Boo FF6-4
G12Bollstanäs SK, SWE
Enskede IK, SWE5-0

2008

B18IF Elfsborg, SWE
Liberty Proffessional, GHA1-0
B16Cruzeiro EZ, BRA
Karlslunds IF HFK6-0
B15IF FF Hammarby, SWE
Interclubes, BRA2-0
B14Dallas Texans, USA
Haberdahsers, ENG3-0
B13FC Arges, RUM
IF Brommapojkarna, SWE5-4
B12SC Borgfeldt Ev, GER
Hisingsbacka FC, SWE2-0
B11KFV Segeberg, GER
SC Hirös-Ép, HUN3-1
G19Colchester United, ENG
Medyk Konin, POL1-0
G17Caoyang FC, CHI
Hammarby IF, SWE1-0
G15Dallas Texans, USA
Bele Barkarby IF, Swe1-0
G14Åsa IF, SWE
Askims IK, SWE3-1
G13Bele Barkarby IF, SWE
NSA, USA1-0
G12Delray Hot Shorts, USA
AIK FF, SWE2-0
SP1IK Östria Lambohov 1, SWERånäs 4H, SWE1-0
SP2Limhamn/Bunkeflo 1, SWETrollenäs/Maglasäte IF, SWE4-0

2007

B18NK Inter-Zapresic, CRO
IF Elfsborg1-0
B16Cruz Azul, MEX
Chivas Guadalajara, MEX0-1
B15IF FF Hammarby, SWE
Kampala Kids, UGA0-1
B14MTK Hungária FC, HUN
ACBB Paris, FRA1-0
B13Lärje/Angered IF, SWE
US Voluntas Brescia0-3
B12IF Brommapojkarna, SWE
IF Elfsborg, SWE4-3
B11Boo FF, SWE
SC Borgfeld eV, GER2-4
G19Gamla Upsala SK, SWE
Vittsjö, GIK0-4
G17Tölö IF, SWE
Bergens Best, USA1-0
G15Baton Rouge SA, USA
Slammers FC, USA0-4
G14Jitex BK, SWE
AIK FF, SWE0-2
G13NSA, USA
AYSA ODP, USA0-1
G12Bele Barkarby IF, SWE
Bollebygds IF, SWE3-0
SP1Rånäs 4H, SWEGrunden BOIS vit, SWE6-5
SP2Hessischer FV, GERLimhamns IF, SWE3-2
SP3Grunden BOIS Girls, SWERonneby BK, SWE3-2

2006

B18BK Häcken, SWE
Orlando Pirates, RSA1-0
B16IFK Göteborg, SWE
AD Cantalao, PER6-5
B15ACBB Paris, FRA
Husie IF, SWE3-0
B14Kampala Kids League, UGA
Hammarby IF, SWE4-3
B13Liga Tucuman, ARG
US Voluntas Brescia, ITA7-6
B12Balfour Park FC, RSA
TS Wisla Krakow, POL1-0
B11FC Spartak Novosibirsk, RUS
IF Bommapojkarna, SWE1-0
G19Sum queens, NGR
IK Grand Bodö, SWE1-0
G17Marin FC, USA
HIBS Girls, SCO2-1
G15Real So Cal United, USA
Match Fit Academy, USA3-1
G14Malmö FF, SWE
Hammarby IF, SWE3-2
G13Boo FF, SWE
Rödeby AIF, SWE3-1
G12Vasalund/Essinge IF, SWE
CD San Gabriel, SPA4-2
SP1Rånäs 4H, SWEIK Östria Lambohov, SWE6-1
SP2Hessischer FV, GERRånäs 4H, SWE4-0
SP3DHIF/SO, DENGrunden BOIS, SWE4-1

2005

B19Lusaka Youth SA, ZAM
ASC Pessac Alouette, FRA4-0
B18Edusport United, ZAM
Högaborgs BK, SWE4-2
B16Chivas de Corazon, MEX
Cruz Azul, MEX1-0
B15NK Spansko, CRO
BK Häcken, SWE6-4
B14Pequeninos do Jockey, BRA
ACBB Paris, FRA1-0
B13Kampala Kids League, UGA
Hammarby IF, SWE3-0
B12Boo FF, SWE
Sportivnaja Rossija, RUS1-0
B11IF Brommapojkarna 1, SWE
IF Brommapojkarna 2, SWE4-0
G19Gideonsbergs IF, SWE
SUM Queens FA, NIG2-0
G17Grün Weiss Neukölln, GER
Eskilsminne IF, SWE1-0
G15Slammers FC, USA
IF Brommapojkarna, SWE1-0
G14Noga Pride, USA
Helsinki JK, FIN2-1
G13Benson Soccer, USA
Malmö FF, SWE1-0
G12Älvsjö AIK, SWE
Sportivnaja Rossija, RUS6-0
SOGrunden BOIS
Rånäs 4H1-0

2004

B19V.Frölunda IF, SWE
AC Inter, ESP
B18IFK Malmö, SWE
TSV Buchholz, GER3-1
B16Cruz Azul, MEX
EPSM, GRE6-5
B15IF Brommapojkarna, SWE
IK Sirius, SWE3-1
B14Chiparamba Gr. Eagles, ZAM
Assyriska FF, SWE3-0
B13DYOC, TAN
Whitley Bay Boys Club, ENG5-4
B12IF Brommapojkarna, SWE
Hannover 96, GER3-1
B11Assyriska FF, SWE
Szanda FS Szolnok, HUN2-0
G19Jitex DFF, SWE
Lass Connect LFT, ZAM7-6
G17De Anza Impact, USA
Hessischer FV, GER1-0
G15Malmö FF, SWE
Central Marin United, USA4-2
G14IF Brommapojkarna, SWE
San Diego SC Pegasus, USA2-0
G13Jitex DFF, SWE
Mill Valley Rockers, USA1-0
G12Vittsjö GIK, SWE
Malmö FF, SWE2-1

2003

B19V.Frölunda IF, SWE
Dar Hero FC, TAN2-1
B18BK Häcken, SWE
Lusaka Youth FC, ZAM2-1
B16IFK Göteborg, SWE
Bergsjö IF, SWE1-0
B15AF Asunción, PAR
FK Bosna, BOS10-0
B14IF Brommapojkarna, SWE
Kalingalinga Edusport, ZAM1-0
B13Chiparamba Great E, ZAM
Thamrong Thai, THA3-1
B12DYOC, TAN
Vojvodina, SER8-0
B11Kampala Kids League, UGA
IF Brommapojkarna, SWE7-3
G19Sils IF, SWE
Holmalunds IF, SWE5-3
G17Gideonsbergs IF, SWE
IFK Hässleholm, SWE3-1
G15Slammers FC, USA
Tillberga IK, SWE2-0
G14Enskede IK, SWE
Umeå Södra FF, SWE1-0
G13IF Brommapojkarna, SWE
Lindome GIF, SWE3-0

2002

B19FCQ Doha, QUA
V. Frölunda IF, SWE4-3
B18Örgryte IS, SWE
BK Häcken, SWE2-1
B16Lintop FC, GHA
Cruz Azul, MEX6-5
B15CD Benfica do Alverca, POR
Bergsjö IF, SWE5-3
B14Wydad AC, MOR
IF Brommapojkarna, SWE6-4
B13Kampala Kids League, UGA
FC København, DEN6-5
B12AD Cantolao, PER
KFV Segeberg7-6
B11IF Brommapojkarna, SWE
FK Veternik, YUG8-2
G19FC Gütersloh, GER
Grand Bodø IK, NOR5-4
G16FC Teutonia 1919 Weiden
Valby/V.Klagstorp2-1
G15FC Teutonia Weiden, GER
Florida Renegades, USA4-3
G14IF Brommapojkarna, SWE
Helsinging JK, FIN1-0
G13Benson Soccer, USA
Norbergs BK, SWE5-4

2001

B19V.Frölunda IF, SWE
IFK Kumla, SWE4-5
B18Essinge International, SWE
BK Häcken, SWE2-3
B16IF Brommapojkarna, SWE
AC Intercracks, SPA2-3
B15Steua Bucaresti, ROM
BK Häcken, SWE0-1
B14Pequeninos do Jockey, BRA
California Gold, USA3-0
B13Tahuichi, BOL
US Voluntas Brescia, ITA4-1
B12IF Brommapojkarna, SWE
Vake-WIT, GEO4-1
B11AD Cantolao, PER
IF Brommapojkarna, SWE1-2
G19NSA Spiders, USA
California Diplomats, USA1-0
G16South Coast Girls, USA
Triangelns IK, SWE2-0
G15FC Teutonia Weiden, GER
CD San Gabriel, SPA9-1
G14Umeå Södra FF, SWE
Hovslätts IK, SWE2-1
G13R.Tulis School, CAN
Esbo BK, FIN4-0

2000

B19FC Witikon, SWI
IFK Hässleholm, SWE0-4
B18V.Frölunda IF, SWE
Chiparamba Eagles, ZAM3-0
B16V.Frölunda IF, SWE
North American A.S., USA1-3
B15IF Brommapojkarna, SWE
Trudovie Rezervi, RUS7-8
B14Bordeaux Olympic, FRA
AE Chalandri, GRE8-1
B13Thamrong Thai FC, THA
Naxxar Lions FC, MLA4-0
B12Kecskeméti Lab. Club, HUN
St. Benedicts College, RSA4-6
B11AD Cantolao, PER
Wydad AC, MOR2-0
G19Valur, ICE
FC Diana, RUS0-3
G16Calgary Outriders, CAN
Stars ´n Stripes, USA6-5
G15Dallas Texans, USA
Triangelns IK, SWE6-5
G14Harbor USA, USA
FC Teutonia 1919 W, GER0-3
G13Smedby BoIK, SWE
Nova Select Gold, USA1-0

1999

B19NSSU, NAM
Hultsfreds FK, SWE0-2
B18Les Esperviers, TOG
Ljungby IF, SWE3-0
B16Tahuichi, BOL
Gladesville Hornsby, AUS3-0
B15Hutchison Vale, SCO
Junior Lone Star, LIB0-3
B14Jiangsu Sport, CHN
Hustchison Vale, SCO0-4
B13Lyon Indomptable, FRA
BK Häcken, SWE6-0
B12V. Frölunda IF, SWE
Hutchison Vale, SCO0-1
B11Hutchison Vale, SCO
Djurgårdens IF, SWE5-0
G19IFK Skoghall, SWE
FC Diana, RUS2-1
G16IFK Åkullsjön, SWE
BV Werther, GER0-5
G15Bollstanäs SK, SWE
Colo Storm Red, USA1-4
G14Slagsta IK, SWE
IFK Mölndal, SWE1-4
G13Benson Soccer, USA
Valby/V.Klagstorp, SWE2-5

1998

B19V. Frölunda IF, SWE
NSSU, NAM4-2
B18Aalborg Chang, DEN
USA Spartans, USA4-2
B16Falkirk Youth FC, SCO
U.S. VIC, SPA1-0
B15Hutchison Vale FC, SCO
BK Häcken, SWE1-0
B14Junior Lone Star, LIB
FC Köbenhavn, DEN3-2
B13FK Radnicki, YUG
Hutchison Vale, SCO3-1
B12FC Inter Orhoy, SWE
FC Mazeikai, LIT1-0
B11IF Brommapojkarna, SWE
Balfour Park FC, RSA7-0
G18Hammarby IF, SWE
Jitex BK / JG 93, SWE4-3
G16Colorado Rush, USA
FC Wildcats, USA3-2
G15Helsingin JK, FIN
AIK, SWE1-0
G14BV Werther, GER
Enskede IK, SWE5-0
G13IFK Mölndal, SWE
Sävar IK, SWE2-0

1997

AAsante Kotoko, GHA
Virtus San Marco, ITA4-0
BTahuichi, BOL
AFIS de Argentina, ARG2-0
CLechia Gdansk, POL
Lundby IF, SWE7-6
DBK Häcken, SWE
Ifaistos Athens, GRE7-0
EMonrovia FC, LIB
V. Frölunda IF, SWE7-1
FFC Keren, ERI
Dynamo Kiev, UKR5-4
GEstrellas Infantiles, GUA
FC Inter Orhoy, SWE3-1
HGånghesters IF, SWE
Kärra IF, SWE4-0
KUmeå Södra FF, SWE
Hänösands AK, SWE2-0
LClub Colorado, USA
Helsingin JK, FIN4-3
MAIK, SWE
Espoon Palloseura, FIN2-0
NBV Werther, GER
Orlyonok Metrog, RUS7-6

1996

AKölcey FG, HUN
IFK Luleå, SWE4-3
BTahuichi, BOL
Indiano, BRA2-1
CIF Brommapojkarna, SWE
East Bengal Vlub, IND5-4
DPequeninos do Joackey, BRA
Bordeaux Olympic, FRA5-4
EKS Lechia Gdansk, POL
Trelleborgs FF, SWE3-0
FEstrellas Infantiles, GUA
Marton Egri, HUN7-3
GSD Loyola, SPA
Wä IF, SWE3-2
HIFK Skoghall, SWE
Jitex BK/JG-93, SWE3-0
KLakewood Fury, USA
Umeå Södra FF, SWE1-0
LClaremont Stars, USA
Bethesda Devils, USA4-2
MHelsingin JK, FIN
Barkarby SK, SWE3-0
NBielefeld, GER
Kuang Hsin Girls, TAI2-1

1995

AGunnilse IS, SWE
Vadmyra IL, NOR4-3
BTahuichi, BOL
Kölcey FG, HUN1-0
CDallas Texans, USA
Békéscsaba Elöre FK, HUN1-0
DIF Brommapojkarna, SWE
Antiguoko, SPA4-0
EDynamo Kiev, UKR
Estrellas Infantiles, GUA3-0
FBK Häcken, SWE
K.S. Lechia Gdansk, POL2-1
GFC Maitemenay, ERI
FC Kuusysi, FIN4-0
HIreland Eighteens, IRE
Hsin Wu H. Girls, TAI5-3
KHeby AIF, SWE
Hsin Wu J. Girls, TAI4-2
LFoC Farsta, SWE
Tunafors SK, SWE2-0
MKärra IF, SWE
Husie IF, SWE4-2
NCheztanovo, RUS
Bollstanäs SK, SWE5-0

1994

ACF Monterrey, MEX
V. Frölunda IF, SWE2-0
BSanto Domingo FC, DOM
CA Rosario Central, ARG3-0
CKölcey FG, HUN
IF Brommapojkarna, SWE3-2
DCA Rosario Central, ARG
Esnkede IK, SWE3-0
ECA Rosario Central, ARG
IF Brommapojkarna, SWE2-1
FRosario de Santa Fe, ARG
CEF Tucman, ARG4-1
GRosario de Santa Fe, ARG
AD Cantolao, PER5-2
HHammarby IF, SWE
Vimmerby IF, SWE3-0
KChung Shan Vocational, TAI
IF Lödde, SWE2-0
LPeng See Junior, TAI
Helsingin JK, FIN3-0
MIFK Viksjö, SWE
Bälinge IF, SWE2-0
NAIK, SWE
Kärra IF, SWE6-1

1993

ACSSA Pitest, ROM
Cowdenbeath FC, SCO1-0
BTahuichi, BOL
Santo Domingo FC, DOM1-0
CMowoe Babes, NGR
Egged Haifa, ISR3-0
DCD San Gabriel, SPA
IF Brommapojkarna, SWE2-0
EHFZ Oluomoc, CZE
Bista FC, ENG4-3
FPequeninos do Jockey, BRA
IF Brommapojkarna, SWE3-2
GAD Cantolao, PER
Partille IF, SWE5-0
HLindome GIF, SWE
Mariehems SK, SWE3-1
KNiedersächsischer FV, GER
BK30 Västerås, SWE5-0
LFalköping KIK, SWE
P18 IK, SWE2-0
MPride of New England, USA
USA Patriots, USA2-1
NHelsingin JK, FIN
IFK Mölndal, SWE3-0

1992

ACSSA Pitest, ROM
Rivers United, NGR5-4
BUgbowo Bombers FC, NGR
IF Brommapojkarna, SWE1-0
CMowoe Babe FC, NGR
Hutchison Vale, SCO4-3
DThamrong Thai, THA
IF Brommapojkarna, SWE5-1
ETurun Palloseura, FIN
GS Soccer Boys, ITA1-0
FCandido de Souza, BRA
Larramendi IKT, SPA5-0
GAD Cantolao, PER
Kortedala IF, SWE5-1
HLotorps IF, SWE
GAIS, SWE5-1
KSK Sprint Jelöy, NOR
Bollstanäs SK, SWE1-0
LFeng See Juniors, TAI
BK30 Västerås, SWE3-0
MGamla Upsala SK, SWE
Enskede IK, SWE1-0
NChung Hsiao PS, TAI
Hammarby IF, SWE3-2

1991

AMKSB Jagelonia, POL
Strömmen IL, NOR1-0
BKinna IF, SWE
Örgryte IS, SWE5-4
CDunaferr SC, HUN
Chang Can Club, KOR2-1
DCD San Gabriel, SPA
GS Soccer Boys, ITA2-0
EUS Voluntas, ITA
Bordeaux Olympic, FRA1-0
FAlingsås IF, SWE
Bohemians Prag, CZE6-3
GIFK Viksjö, SWE
US Voluntas, ITA4-2
HHammarby IF, SWE
Umeå Södra FF, SWE2-1
KHJK Helsinki, FIN
IK Huge, SWE2-1
LChung Shan Girls, TAI
IK Waria, SWE3-1
MLundby IF, SWE
Älvsjö AIK, SWE3-1
NVIF Gute, SWE
Hisingstads IS, SWE1-0

1990

ALundby IF, SWE
Porin Pallo-Tovarit, FIN5-3
BTahuichi, BOL
Åsane IL, NOR4-0
CV. Frölunda IF, SWE
Orlyonok, RUS6-1
DBangla FC, BAN
Pequeninos do Jockey, BRA6-0
EUS Voluntas, ITA
Pleven, BUL4-0
FAD Cantolau, PER
Råsunda IS, SWE6-0
GMaccabi Haifa, ISR
Alingsås IF, SWE4-3
HBålsta IF, SWE
Vallens IF, SWE1-0
KÖvergrans IF, SWE
Kristianstads FF, SWE1-0
LIF Brommapojkarna, SWE
Norsborgs FF, SWE2-1
MKärra IF, SWE
Bollstanäs SK, SWE6-4
NGirls Prestwick SC, SCO
IK Frej, SWE2-1

1989

AHong Kong FC, HKG
Strömmen IL, NOR6-5
BHajduk Split, YUG
Tahuichi, BOL6-5
CBordeaux Olympic, FRA
IF Vindhemspojkarna, SWE3-0
DPequeninos do Jockey, BRA
V. Frölunda IF, SWE2-0
EEast of Scotland, SCO
US Voluntas, ITA2-1
FThamrong Thai, THA
AD Cantolao, PER5-1
GAskims IK, SWE
Hapoel Tel Aviv, ISR4-3
HBK30 Västerås, SWE
Lindome GIF, SWE2-0
KEun Ping Kou-Chung, TAI
TSV Westerholt, GER2-0
LLindome GIF, SWE
Bondsjöhöjdens IK, SWE4-3
MIF Brommapojkarna, SWE
Vittsjö GIK, SWE1-0
NNorsborgs FF, SWE
Tyresö FF, SWE1-0

1988

AStrömmen IL, NOR
Pogon Stettin, POL2-1
BTahuichi, BOL
Pequeninos do Jockey, BRA3-0
CBH Soccer Academy, ENG
Bordeaux Olympic, FRA1-0
DFC Budapest, HUN
IFK Göteborg, SWE2-1
EEast of Scotland, SCO
UD Infantil, VEN3-0
FIF Brommapojkarna, SWE
SC GD Rocca, ITA4-0
GUDI Guyana, VEN
Thamrong Thai, THA2-1
HSundsvalls DFF, SWE
Sandåkerns SK, SWE4-1
KVittsjö GIK, SWE
Bålsta IF, SWE3-0
LMing-Chi Girls, THA
Bethesda SC, USA6-5
MGodhem HT IF, SWE
Rönninge SK, SWE4-1
NHsiao Kang Girls
Heby AIF, SWE3-0

1987

AV Frölunda IF, SWE
GAIS, SWE4-1
BFC Barcelona, SPA
Bagdad FC, IRQ2-1
CIFK Göteborg, SWE
CS Meaux, FRA1-0
DGlasgow Rangers, SCO
Greve IF, DEN2-0
EAD Cantolao, PER
AVIF, VEN4-2
FAVIF, VEN
Italsider, ITA4-5
GScoula Calcio, ITA
AD Cantolao, PER7-2
HI-Ning Girls, TAI
Sport for Underst., USA5-4
KKärra IF, SWE
Vällingby AIK, SWE3-0
LNorsborgs FF, SWE
Eastside Vandals, USA1-0
MEdsbergs IF, SWE
Bollstanäs SK, SWE1-0
NBollstanäs SK, SWE
Rönninge SK, SWE2-1

1986

AV Frölunda IF, SWE
HamKam, NOR3-0
BBagdad FC, IRQ
VIS Pesaro, ITA4-2
CAl Rashid FC, IRQ
Wellington Juniors, ENG4-0
DCD Zuniga, PER
Strömmen IL, NOR3-0
EWellington Juniors, ENG
IFK Stockholm, SWE3-0
FUS Voluntas, ITA
V Frölunda IF, SWE1-0
GAD Cantolao, PER
Vorvärts Leeste, GER2-1
HNiedersächsischer FC, GER
Hammarby IF, SWE2-1
KWä IF, SWE
BK Fanna, SWE2-0
LBollstanäs SK, SWE
Vällingby AIK, SWE1-0
MVittsjö IF, SWE
Varbergs GIF, SWE1-0
NRönninge SK, SWE
Lysekils FF, SWE3-0

1985

ALundby IF, SWE
HamKam, NOR3-0
BTahuichi, BOL
Kuopion PalloSeura, FIN4-2
CWellington Jun, ENG
Sutton Wanderers, ENG4-0
DRenfrew Wawerly, SCO
Royston Roseberry, SCO3-0
EInter, ITA
IFK Åbo, FIN3-0
FOTP, FIN
H.E.B.C, GER1-0
GManila FC, PHI
Kungsbacka BI, SWE2-1
HGAIS, SWE
California YS, USA2-1
KFrämmestads IK, SWE
Chang Jung Girls, TAI2-0
LFeng See, TAI
GAIS, SWE1-0
MKortedala IF, SWE
Skå IF, SWE1-0
NVallens IF, SWE
IFK Emtunga, SWE3-0

1984

AGAIS, SWE
LZ Raika Wels, AUT4-3
BTahuichi, BOL
SV Blankenese, GER3-0
CPequeninos do Jockey, BRA
Kuopion Pallo Seura, FIN3-0
DYuan Chung, TAI
Pequeninos do Jockey, BRA1-0
ESan Gabriel, SPA
Lerums IS, SWE2-0
FPequeninos do Jockey, BRA
Greve IF, DEN4-0
GIFK Fjärås, SWE
Kungsbacka BI3-0
HFrämmestads IK, SWE
GAIS, SWE3-0
KKälvesta IoF, SWE
IK Grand Bodö, NOR4-3
LI-Ning Girls, TAI
Chinooks, CAN1-0
MMing She, TAI
Lindome GIF, SWE2-1
NHsiu Teh Girls, TAI
Lindome GIF, SWE3-0

1983

AGAIS, SWE
Strömmen IL, NOR2-1
BAyr United, SCO
Kuopion PS, FIN5-0
CRenfrew Wawerly, SCO
Ayr United, SCO7-1
DUS Voluntas, ITA
Kuopion PS, FIN1-0
ECD San Gabriel, SPA
Kungsbacka BI, SWE1-0
FGreve IF, DEN
Hovås IF, SWE3-0
GTSV Friesen Hänigsen, GER
Mölnlycke IF, SWE3-1
HFrämmestads IK, SWE
GAIS, SWE3-1
KIF Flöya, NOR
Tyresö FF, SWE2-1
LSunnersta IF, SWE
IK Grand Bodö, NOR2-0
MI-Ning Girls, TAI
GAIS, SWE3-1
NHsiu-Teh Girls, TAI
Lindome GIF, SWE1-0

1982

AAgidigbi FC, NGR
Göteborgs FF, SWE1-0
BPequeninos de Jockey, BRA
Odense BK, DEN2-0
CVFB Waltrop, GER
Samco Stars, NGR2-1
DKungsbacka BI, SWE
Shuang-Lien Boys, TAI4-2
ELerums IS, SWE
Lindome GIF, SWE2-1
FVellinge IF, SWE
Kungsbacka BI, SWE1-0
GJetsmark IF, SWE
Mölnlycke IF, SWE2-0
HGAIS, SWE
Chang Juang Girls, SWE2-1
KFrämmestads IK, SWE
Tornado BK, SWE3-0
LFeng See Girls, TAI
Pei Tou, TAI1-0
MIK Franke, SWE
Lindome GIF, SWE4-2
NHsiu Teh Girls, TAI
Lindome GIF, SWE6-0

1981

AGAIS, SWE
Ysfon Stars, NGR2-0
BAyr United, SCO
LZ Raika Welz, AUT2-0
CSamco Stars, NGR
CD San Gabriel, SPA2-1
DGolden Grantham, NGR
Hutchison Vale, SCO3-0
EIF Brommapojkarna, SWE
US Voluntas, ITA2-1
FIF Brommapojkarna, SWE
Odense BK, DEN2-0
GRosenhöj BK, DEN
IF Brommapojkarna, SWE2-0
HI-Ning Girls, TAI
Palo Alto Panthers, USA1-0
KKronängs IF, SWE
Burträsk, SWE2-1
LÄlta IF, SWE
Vienna Raiders, USA5-3

1980

AYsfon Stars, NGR
Ayr United, SCO1-0
BAyr United, SCO
Göteborgs FF, SWE1-0
CHutchison Vale, SCO
FSV Frankfurt, GER4-0
DTV Jahn Wilhelmsb., GER
Cosmopolitan, USA4-3
EIF Brommapojkarna, SWE
Hörning IF, DEN2-0
FFrämmestads IF, SWESounderettes, USA2-0
GGAIS, SWEKronängs IF3-0
QIK Franke, SWEIFK Fjärås, SWE1-0

1979

AAB, DEN
Hilleröd GI, DEN3-1
BHammarby IF, SWE
Ayr United, SCO2-0
CBagdad FC, IRQ
Hutchison Vale, SCO1-0
DVfl Kamen, GER
Hutchison Vale, SCO1-0
ECD San Gabriel, SPA
Lindome GIF, SWE2-1
FGrasshoppers, USAFrämmestads IF, SWE2-0
GGAIS, SWEBorås GIF, SWE2-1
QNorsborgs FF, SWESilkeborg KFUM, DEN1-0

1978

ABrynäs IF, SWE
Skovbacken, DEN5-0
BWhitehill Accies, SCO
CD San Gabriel, SPA2-1
CHannover Land, GER
TuS Ottesen, GER2-1
DHutchison Vale, SCO
Pumitas, MEX2-0
EBK Klitten, DEN
Altona-93, GER4-0
FHackås IF, SWE
Främmestads IF, SWE2-0
QGAIS, SWE
Aalborg Chang, DEN2-1

1977

AAyr United, SCO
Gällivare SK, SWE1-0
BPenn Minors, ENG
Brynäs IF, SWE1-0
CLunds BK, SWE
Hillsborough Boys, NIR4-3
DIFK Kristinehamn, SWE
FK Kvik, NOR2-0
EHackås IF, SWE
Sprint Jelöy SK, NOR4-2

1976

AUppsala IF, SWE
Hilleröd GoIF, DEN1-0
BTurun Palloseura, FIN
Bærum SK, NOR2-1
CHoly Cross, ENG
Porin Ässät1-0
DHammarby IF, SWE
IFK Kristinehamn, SWE5-1
ESprint Jeløy SK, NOR
Viborg FF, DEN3-0

1975

AÖrgryte IS, SWE
AZS Crobry Stettin, POL3-0
BLandskrona BoIS, SWE
IFK Luleå, SWE4-3
CGAIS, SWE
Hammarby IF, SWE1-0
DHammarby IF, SWE
HJK Helsinki, FIN3-0
EAskeröds IF, SWE
GAIS, SWE2-0
SKF
Cocacola
McDonalds
Turkish Airlines
Tipselit
Idrottens spel
SEB
Liseberg
Opel
Umbro